#1 2012-04-26 10:53:17

hali87
Člen
Registrován: 2011-02-28
Příspěvky: 35

Re: Přechod na InnoDB

Dobrý den, předem se omlouvám, zda otravuji s něčím, co je jasné. Jsem uživatel hali87. Prošel jsem fórum i web a přesto si neumím poradit. Mám u Vás celkem 6 domén s plus programem a u některých bych potřeboval  přehodit databázi ze serveru MyISAM na InnoDB. Píšete, že to jde v administraci, nicméně to nevidím! Na všech webech u vás mě běží Joomla. Zkoušel jsem i vytvořit novou databázi - ručně rovnou na InnoDB-  ale při instalaci Joomla mi to nechce databázi vzít a hlásí, že nemám oprávění,  že mám databázi vytvořit předem atd.

Mohli byste mi prosím poradit?
Děkuji smile

Offline

#2 2012-04-26 12:35:39

hali87
Člen
Registrován: 2011-02-28
Příspěvky: 35

Re: Přechod na InnoDB

Jedná se o doménu rctech.cz. Mám přímo od rockettheme zakoupenou šablonu - nahraju ji a končím u kroku Nastavení databáze. Hlásí mi to:

Při vytváření databáze se objevila chyba.
Uživatel patrně nemá dostatečná práva k vytvoření databáze. Požadovaná databáze by měla být vytvořena zvlášť a před instalací Joomly!.

Přičemž databázi vytvořenou ale mám (databáze anderle, už. jméno hali87). Když ručně vytvořím databázi uloženou na serveru MyISAM, vše funguje. Bohužel ale potřebuji podporu InnoDB...

Předem díky  smile

Offline

#3 2012-04-26 13:24:41

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Přechod na InnoDB

hali87 napsal:

... Když ručně vytvořím databázi uloženou na serveru MyISAM, vše funguje. Bohužel ale potřebuji podporu InnoDB...

Jen mne napadlo: u InnoDB není localhost.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#4 2012-04-26 13:43:40

hali87
Člen
Registrován: 2011-02-28
Příspěvky: 35

Re: Přechod na InnoDB

To by mohl třeba být ten problém. Jednoduchá otázka - jak tedy nainstaluji Joomlu na InooDB? Při instalaci Joomla instalátor vyžaduje uvést hostitele, pokud to tedy není localhost, tak co mám uvést?

Díky za odpověď smile

Offline

#5 2012-04-26 14:27:58

hali87
Člen
Registrován: 2011-02-28
Příspěvky: 35

Re: Přechod na InnoDB

Bohužel nefunguje. Hlásí mi to:  Nemohu se připojit k databázi. Konektor vrátil chybu číslo: 2

Zde přikládám komplet údaje k této databázi, kterou jsem vytvořil pro tento web:
už.jméno: *******
heslo: *********
databze: ********
prefix tabulek: libovolny

Můžeš to zkusit wink . Díky za spolupráci!

Offline

#6 2012-04-26 15:16:02

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přechod na InnoDB

Hostiteľ musí byť jednoznačne innodb.endora.cz, pomocou localhost sa pripojíte len na MyISAM.
Osobne si myslím že Joomla nedokáže pracovať s innodb. Sám ju využívam už dlhé roky a beží na MyISAM, žiadne iné tabuľky nevytvorila.

Vo webadmine je vidieť možnosť prechodu len v tedy ak je to nutné pre danú databázu zmeniť typ.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2012-04-26 17:46:52

hali87
Člen
Registrován: 2011-02-28
Příspěvky: 35

Re: Přechod na InnoDB

Díky za opověď i za Váš čas smile. Také dělám už s Jommlou dlouho a úpřímně řečeno databázím moc nerozumím. Celý ten problém se týká toho, že v rámci té zakoupené šablony od Rockettheme je Rockgalery, která vyžaduje InnoDB engine. Takže jsem myslel, že by se to touto cestou vyřešilo...

Offline

#8 2012-04-26 18:17:12

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Přechod na InnoDB

Ako som sa dočítal tu ( http://stackoverflow.com/questions/1895 ... ransaction ) tak Joomla je od začiatkov postavená na MyISAM keďže InnoDB bolo v tom čase len v plienkach. Je tam i možnosť ako natvrdo pred inštaláciou prepísať možnosti, ale neodporúčajú to lebo Joomla vyžaduje na jej chod fulltextové vyhľadávanie čo InnoDB nepodporuje vôbec. Podľa mňa je chyba v programátoroch nových doplnkov že nasadzujú niečo čo nemusí fungovať a tým len sťažujú užívateľovi používanie tým že musí hľadať webhosting kde je podporované v jednej db i MyISAM i InnoDB.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2012-04-26 19:23:07

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Přechod na InnoDB

Joomla dokaze pracovat s innodb bez problemu. Vicemene jakakoliv aplikace ktera bezi na MyIsam pobezi i na Innodb. Obracene to ale bohuzel neplati.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK