#1 2012-03-26 14:03:39

Jan75
Člen
Registrován: 2012-03-26
Příspěvky: 1

Re: instalace OXID eshopu

Zdravím,
zkoušel někdo instalovat tento eshop ? zasekl jsem se hned na začátku ,kde mi to píše dva problémy:

Konfigurace serveru

    Apache mod_rewrite modul
    Přístupová práva souborů/adresářů 

Přesto ,že jsem změnil atributy požadované složky a souborů na zápis i čtení se nic nezměnilo. Pokud se s tím někdo setkal,budu rád za informace.Díky  wink

http://www.oxid-eshop.cz/instalace-oxid-eshop-ce-d336/

Offline

#2 2012-03-26 14:36:14

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: instalace OXID eshopu

Mne to vykazuje chybu CHYBA: Nelze vytvořit pohledy. Zkontrolujte prosím uživatelská práva v databázi. CREATE VIEW command denied to user 'oxideshop'@'srv31.endora.cz' for table 'oxviewtest' - tj potrebuješ mať na účte aspoň jeden PLUS účet aby si mohol požiadať o povolenie pohľadov.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2012-05-10 15:27:13

ypres
Endora uživatel
Místo: Pardubice
Registrován: 2011-01-08
Příspěvky: 64
Web

Re: instalace OXID eshopu

JF napsal:

Mne to vykazuje chybu CHYBA: Nelze vytvořit pohledy. Zkontrolujte prosím uživatelská práva v databázi. CREATE VIEW command denied to user 'oxideshop'@'srv31.endora.cz' for table 'oxviewtest' - tj potrebuješ mať na účte aspoň jeden PLUS účet aby si mohol požiadať o povolenie pohľadov.

koho kde konkrétně žádat? vyhazuje mi to tutéž hlášku
plusy mám momentálně dva (na téhle doméně - bromid.eu - zatím ne)
děkuji

Offline

#4 2012-05-10 22:46:58

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: instalace OXID eshopu

momentálne je to možné si povoliť vo webadmine v časti databázy u daného užívateľa


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2012-05-10 23:36:24

ypres
Endora uživatel
Místo: Pardubice
Registrován: 2011-01-08
Příspěvky: 64
Web

Re: instalace OXID eshopu

děkuju, ale místo toho mi to vyplivlo nějaké pokyny kterým už nerozumím vůbec...

CHYBA: Záznamy z průběhu zápisu SQL dat: ( CREATE TABLE `oxoidassociations` ( `server_url` blob NOT NULL, `handle` varchar(255) COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL, `secret` char(255) COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL, `issued` int(11) NOT NULL, `lifetime` int(11) NOT NULL, `assoc_type` varchar(64) COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL, PRIMARY KEY (`server_url`(255),`handle`)) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_czech_ci; ): Specified key was too long; max key length is 1000 bytes 

napadá Vás něco co s tím?

děkuji
sk

Offline

#6 2012-05-10 23:49:05

ypres
Endora uživatel
Místo: Pardubice
Registrován: 2011-01-08
Příspěvky: 64
Web

Re: instalace OXID eshopu

ypres napsal:

děkuju, ale místo toho mi to vyplivlo nějaké pokyny kterým už nerozumím vůbec...

CHYBA: Záznamy z průběhu zápisu SQL dat: ( CREATE TABLE `oxoidassociations` ( `server_url` blob NOT NULL, `handle` varchar(255) COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL, `secret` char(255) COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL, `issued` int(11) NOT NULL, `lifetime` int(11) NOT NULL, `assoc_type` varchar(64) COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL, PRIMARY KEY (`server_url`(255),`handle`)) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_czech_ci; ): Specified key was too long; max key length is 1000 bytes 

napadá Vás něco co s tím?

děkuji
sk

na fóru podpory produktu jsem našel že se to má řešit "stačí upravit ten Primary Key v /system/sql/database.sql" a to jsem v koncích už úplně. začínám zvažovat že si udělám tabulku v html, objedávky přes mail a kašlu na to...

Offline

#7 2012-05-11 00:07:46

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: instalace OXID eshopu

Nainštalované, chcelo to InnoDB databázu. Heslo do systému som ti poslal na tvoj mail čo máš vedený ako kontaktný vo webadmine wink


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK