#1 2011-12-20 12:42:36

drs
Člen
Registrován: 2010-02-04
Příspěvky: 6

Re: hacknutý web?

Vytvořil jsem jedné známé na RS Joomla tuto webovou prezentaci <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.liberec-masaze.cz">www.liberec-masaze.cz</a><!-- w -->. Několik týdnů poté, co jsem jí prezentaci předal, jsem na web zabrousil a zjistil jsem, že téměř z každého výskytu slova "masáž" nebo "masáže" vede odkaz na masážní studio relaxdays v praze! Nejmarkatnější je to na stránkách s jednotlivými druhy masáží např. zde liberec-masaze.cz/index.php/klasicka-masaz

Samozřejmě vůbec nechápu, jak se tam odkazy dostaly. Aby toho nebylo málo, tyto odkazy nejdou z článků odstranit. Tzn. přestože ve správcovské části joomly pomocí editoru odkazy z článku odstraním a článek uložím, nic se nezmění. Při další editaci odkazy v článku opět jsou.

Proto se domnívám, že to dělá automaticky nějaký script. Je možné, že se někdo dostal na můj hostingový účet tady na endoře, script nahrál do adresáře s webem a pak jej vložil do kódu stránek? Můžete mi poradit, jak jej mám najít?

Budu vděčný za jakékoli vysvětlení a případnou radu, jak se toho zbavit. Předem děkuji.

Offline

#2 2011-12-20 13:11:27

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: hacknutý web?

Jsou to reklamní odkazy, které nově Endora vkládá. Musí nějak vydělávat na svůj provoz, když poskytuje web zadarmo.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#3 2011-12-20 13:18:30

drs
Člen
Registrován: 2010-02-04
Příspěvky: 6

Re: hacknutý web?

Jasně, máš pravdu! Chápu, jak to funguje a jsem s hostingem za cenu pěti odkazů v patičce naprosto spokojený. Akorát zatím se mi odkazy vždy zobrazovaly v patičce stránky a tohle mě vyděsilo. Uznávám, že zcela zbytečně. Už jsem si v administraci nastavil, aby se odkazy znovu zobrazovaly v patě. Díky za pomoc.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK