#1 2011-09-13 14:25:04

benni
Člen
Registrován: 2010-03-09
Příspěvky: 7

Re: Kam se mi ztratila DB ?

Na doméně <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.realityznojemsko.cz">www.realityznojemsko.cz</a><!-- w --> mám nainstalovaný systém SunLight a měl jsem k tomu i vytvořenou DB s názvem "realityznojemsko" . Web sice ještě není oficiálně spuštěn, ale nedávno jsem koukal a web se choval, jako by tato databáze, resp. tabulka, neexistovala. Přes webadmina jsem zjistil, že tato databáze neexistuje. Tak jsem si založil databázi znovu a systém znovu nainstaloval . Teďka po nějaké době zjišťuju,  že tato databáze opět NEEXISTUJE... tak mi někdo na ENDOŘE maže úmyslně nebo co se sakra děje? U domény mám PLUS účet.

Offline

#2 2011-09-13 15:28:01

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Kam se mi ztratila DB ?

Určite sa databáza nemaže úmyselne, systém maže len prázdne databázy prípadne neaktívne databázy cez 30 dní. Prípadne ak máš PLUS je možné si navýšiť veľkosť databázy na 60MB kde už databáza nepodlieha overovaniu či je prázdna alebo či nemá aktivitu. A ak i tak sa databáza zmaže, tak niekto vie tvoje heslo do webadminu a robí ti to úmyselne. Skús i pomeniť si heslá, jak do webadminu, tak i do mailu ktorý máš ako kontaktný.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2011-12-11 06:20:36

danik
Člen
Registrován: 2010-04-30
Příspěvky: 12

Re: Kam se mi ztratila DB ?

Tohle se mi zda systemove trochu nefer / nahouby - mam web na free, kterej ma dostatecnou navstevnost sam o sobe, ale z databaze vetsinu casu jen cte - takze kdyz mi aspon jednou za mesic nekdo nenapise do knihy navstev vzkaz, spadne mi celej web, protoze se smaze cela db.. Stalo se mi to uz vickrat, na par mistech to nebyl zas takovej problem, protoze to bylo neco ve vyvoji / mel jsem zalohu, ale ted se mi to stalo na webu kterej ma normalne jet a vim ze jsem ani nedostal upozorneni na neaktivitu takze tam navstevnost existuje, jenom proste najednou diky nefunkcni databazi mam problem.. neslo by tohle nejak zmenit? samozrejme se to da dost jednoduse obejit ale prijde mi to zbytecny...

Offline

#4 2011-12-11 10:22:32

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Kam se mi ztratila DB ?

danik napsal:

Tohle se mi zda systemove trochu nefer / nahouby - mam web na free, kterej ma dostatecnou navstevnost sam o sobe, ale z databaze vetsinu casu jen cte - takze kdyz mi aspon jednou za mesic nekdo nenapise do knihy navstev vzkaz, spadne mi celej web, protoze se smaze cela db.. Stalo se mi to uz vickrat, na par mistech to nebyl zas takovej problem, protoze to bylo neco ve vyvoji / mel jsem zalohu, ale ted se mi to stalo na webu kterej ma normalne jet a vim ze jsem ani nedostal upozorneni na neaktivitu takze tam navstevnost existuje, jenom proste najednou diky nefunkcni databazi mam problem.. neslo by tohle nejak zmenit? samozrejme se to da dost jednoduse obejit ale prijde mi to zbytecny...

doména?


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2011-12-11 11:49:36

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Kam se mi ztratila DB ?

cteni z databaze = pristup - tj chyba bude nekde jinde

Offline

#6 2011-12-11 19:46:15

danik
Člen
Registrován: 2010-04-30
Příspěvky: 12

Re: Kam se mi ztratila DB ?

domena je chaoticprague.cz
nevim tak je mozny ze na ty domene nebyl mesic pristup a skript co promazava databaze mi to sejmul a skript co rozesila upozorneni selhal? A navic jsem si skoro jistej ze tam aspon jeden dva pristupy za tejden vygeneruju sam.. bohuzel nemam zadny analytics, respektive mel jsem je tam, ale ztratil jsem pristup k uctu, tak jsem vcera generoval novy, ale samozrejme nemam ty zpetny data abych overil jestli tam nahodou ten mesic bez pristupu fakt nekde neni..

Offline

#7 2011-12-11 21:01:13

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Kam se mi ztratila DB ?

databáza danik1313460374 ktorá je naviazaná na spomenutý web je normálne vidieť cez tvoj webadmin


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2011-12-12 20:28:01

danik
Člen
Registrován: 2010-04-30
Příspěvky: 12

Re: Kam se mi ztratila DB ?

.. jestli to nebude tim ze jsem ji uz obnovil.. ;o)

nastesti ta db nemela nijak slozitou strukturu, takze jsem ji podle trid modelu dokazal zrekonstruovat celkem rychle (sql dump jsem bohuzel zadnej nemel).. smaznul jsem toho plonkovyho uzivatele, vytvoril jsem db s tim starym nazvem, nasledne novyho uzivatele taky se stejnym nazvem a tu databazi jsem mu priradil - takze mi to v configu a na dalsich mistech zustalo stejny yikes)
akorat me proste trosku prekvapilo ze se tohle muze stat a ani o tom nedostanu zadnou zpravu, neaktivni databaze podle me neznamena zbytecna databaze (z pohledu aplikace) a smazat databazi je docela velkej krok, mohl by chodit aspon jeden upozornovaci mejl... nebo nevim... protoze ja jsem se znova koukal a zadnej e-mail jsem s timhle nedostal, mam google apps, takze umim prohledat fakt vsechnu postu vcetne spamu etc.

Offline

#9 2011-12-13 17:10:55

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Kam se mi ztratila DB ?

Vsechny db jsou zalohovane . Tj stacilo v adminu kliknout a db si obnovit.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK