#1 2011-03-14 11:44:58

smrkiki
Člen
Registrován: 2011-01-06
Příspěvky: 15

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

Ahojte,
dotaz je na admina,
aktivoval som si google apps na vlastnu domenu
cez administraciu kliknutim na presmerovanie cez google apps som automaticky vytvoril MX zaznamy
po overeni mi google vypisuje ze domena nie je spravne nakonfigurovana tak som ich "upravoval" podla vzoru tabulky v sprave uctu google apps, ani po 3 overeniach, co je vlastne tyzden mi to nefunguje a vypisuje mi to, ze domena nie je spravne nakonfigurovana
zmazal som vsetky zaznamy MX, chcel som ich vytvorit sam, ale neviem preco sa mi neda vytvorit novy zaznamm MX
po kliknuti na presmerovanie mailov v sprave domeny v admin endora uz nie je vykonat ziadnu volbu
automaticke vytvorenie MX azznamov cez endoru mi nenakonfiguruje spravne google apps
prosim preto o kontrolu a opravu, ja sa tam dalej neviem pohnut

Offline

#2 2011-03-14 14:42:47

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

postupoval si podľa tohoto návodu? <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?f=23&t=2301">viewtopic.php?f=23&t=2301</a><!-- l -->


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#3 2011-03-14 14:54:45

smrkiki
Člen
Registrován: 2011-01-06
Příspěvky: 15

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

a presne podla toho a ked to neslo upravoval som to podla tabulky ktora tam je v navode, jedna kontrola trva 48 hod a uz vlastne tyzden s tym zabijam cas,
chcel som to presmerovanie urobit nanovo tak som vymazal MX zaznamy aby som ich nastavil automaticky cez to kliknutie v admin endora email ale to uz nejde, tie moznosti tam niesu, endora pise ze to je presmerovane na google apps a oni pise ze to nie je spravne nakonfigurovane
rovnako sa mi nove zaznamy MX nedaju vlozit, neviem preco

Offline

#4 2011-03-14 16:08:10

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

Lebo to musíš nastaviť vo webadmine na stránke http://admin.websupport.sk keďže DNS máš nastavené ich a nie naše lol


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2011-03-14 16:27:11

smrkiki
Člen
Registrován: 2011-01-06
Příspěvky: 15

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

mam tomu rozumiet tak, ze cname aj mx zaznamy maju byt vytvorene u websupport? a nie cez admin na endore?
cez endoru mam teda tie zaznamy zmazat? a nechat to len odkliknute ze to je presmerovane na google apps?
u nich mi nechce dat vytvorit novy zaznam, neviem preco, budem kontaktovat podporu, pise mi neplatny host rovnako aj v endore sa mi novy MX azznam neda vytvorit

Offline

#6 2011-03-14 16:32:15

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

Presne, všetko ohľadne DNS musíš nastavovať u websupportu (keďže DNS máš nastavené websupporťácke a nie endory). Nezabúdaj že Google ti dáva servery na konci z bodkou ktorú endora ani websupport neberie, musíš tu bodku zmazať  wink


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2011-03-14 16:41:28

smrkiki
Člen
Registrován: 2011-01-06
Příspěvky: 15

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

tak uz sa daju vytvarat zazanmy , ta bodka bol problem, oni to pisali ze tam musi byt a bez ma nenapadlo
a tie povodne zaznamy mail1.websupport.sk a mail2. websupport.sk mozem nechat alebo ich treba vymazat
a na endore asi musi zostat to presmerovanie v mailoch cez google apps
eset jedn avec na websupport dava ttl hodnotu 600, na endore ju davalo 43200, google apps pisu ze dat maximalnu
aku tam mam dat teda hodnotu?
ked bude pristup na maily cez mail.domena.sk je potrebne pri tom MX zazname ako domenu nastavit mail.domena.sk?
alebo zostava domena.sk

Offline

#8 2011-03-14 17:11:32

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

Tie mail1 a mail2 vymaž aby sa to nebilo. Odporúčajú, ale ani ja sám nedávam, dávam max 3600 aby sa to každú hodinu znovu opýtalo na nový záznam, je to lepšie ako potom čakať týždeň kým sa ISP opýta znovu. Tak to môžu mať niektorý ľudia oneskorene. Na endore to je jedno ako je to nastavené, nemá to žiadny vplyv na prevádzku stránky.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2011-03-14 17:17:51

smrkiki
Člen
Registrován: 2011-01-06
Příspěvky: 15

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

a tu domenu mam nechat v nastaveniach len domena.sk alebo ked som an ucte google apps zmenil na peknu url v zneni mail.domena.sk tak to amm pouzit v MX zaznamoch tiez v takom zneni mail.domena.sk?

Offline

#10 2011-03-14 17:33:28

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: NEJDE NASTAVIT PRESMEROVANIE MAIL NA GOOGLE APPS

V MX záznamoch nie, to je CNAME záznam to smerovanie mail.domena.cz aby si sa tam ľahšie dostal.
Pozri si tu http://dig.ffstudio.org/ napríklad smerovanie mojej domény fackovec.sk


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK