#1 2011-01-14 18:41:54

aldik7
Člen
Místo: Ostrava
Registrován: 2010-11-08
Příspěvky: 79

Re: smazaná databáze wp a nejde web který běží na joomle

tak sem právě z administrace smazal databázi z WP, at tam zbytečně nepřekáží.. nejspíš jsem předtím než jsem tam nahodil před časem Joomlu zkoušel Wordpress a po smazání WP databáze, mi přestal jít celý web (viz. http://ostrava-unas.cz/ )

přitom databáze Joomly tam pořád je, tak nevím co jsem pokazil roll

.. ale ještě že tu je obnova ze zálohy, tak snad se to během pár hodin spraví wink

možná, že tomu vadí to změněné heslo do databáze s joomlou, ale ono mě to nepustí nejen na web, ale ani mě to nepřihlásí do databáze.. no, záloha to jistí

Offline

#2 2011-01-14 18:45:22

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: smazaná databáze wp a nejde web který běží na joomle

Skontrolujte si info do DB v súbore config.php v zložke /web/


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#3 2011-01-14 19:03:15

aldik7
Člen
Místo: Ostrava
Registrován: 2010-11-08
Příspěvky: 79

Re: smazaná databáze wp a nejde web který běží na joomle

Lkopo napsal:

Skontrolujte si info do DB v súbore config.php v zložke /web/

to sem udělal a tam (zdá se) je všechno jak má, i heslo sem v souboru config.php změnil a pořád beze změny roll

P.S. doufám, že heslo v tom souboru je zašifrováno v MD5, abych tam nenapsal nějakou kravinu lol

( http://www.maxiorel.cz/md5-online-generator )

Offline

#4 2011-01-14 19:06:27

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: smazaná databáze wp a nejde web který běží na joomle

No chyba bude v spojení, pretože ak by neboli tabuľky, napísalo by chybu, že daná tabuľka neexistuje.

EDIT: Ee, to heslo není v md5 šifrovaní...


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#5 2011-01-14 19:18:06

aldik7
Člen
Místo: Ostrava
Registrován: 2010-11-08
Příspěvky: 79

Re: smazaná databáze wp a nejde web který běží na joomle

tak po další změně hesla mě to pustí aspon do databáze, ale web pořád nejde.. asi něco dělám špatně v souboru config.php :shock:

.. hlavně by mě zajímalo, proč když instaluju aplikaci jedním kliknutím v administraci, tak se nikde nedozvím jaké heslo bylo vytvořeno do databáze  :? a tímpádem až pak si ho musím měnit když se potřebuju dostat do databáze

heslo není v md5? a v čem teda je? sáákryš smile

Offline

#6 2011-01-14 19:24:02

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: smazaná databáze wp a nejde web který běží na joomle

To je generované heslo. Nie je zahešované pretože potom systém ho nemôže odhešovať, takže musí byť v realnej podobe. Heslo by si mal nájsť hneď v configu. Heslo si môžeš zmeniť vo Webadmine v sekcii DB tam si nájdeš svoju DB a zmeníš si heslo...
btw: súbor sa volá configuration.php


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#7 2011-01-14 19:33:52

aldik7
Člen
Místo: Ostrava
Registrován: 2010-11-08
Příspěvky: 79

Re: smazaná databáze wp a nejde web který běží na joomle

Lkopo napsal:

To je generované heslo. Nie je zahešované pretože potom systém ho nemôže odhešovať, takže musí byť v realnej podobe. Heslo by si mal nájsť hneď v configu. Heslo si môžeš zmeniť vo Webadmine v sekcii DB tam si nájdeš svoju DB a zmeníš si heslo...
btw: súbor sa volá configuration.php

a tak teda do config souboru se zadává to heslo když ho asi tam potřebuju změnit když se web nemůže připojit do databáze v reálné podobě?

a na ftp mám dva soubory configuration.php a configuration.php-dist .. ten druhý je možná to samé, ale nedá se v tom orientovat jelikož to je psané na asi tři řádky, ale dlouhé řádky.. první soubor je aspon přehledně podsebou

Offline

#8 2011-01-14 19:37:00

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: smazaná databáze wp a nejde web který běží na joomle

Ten druhý config si nevšímaj smile sú to údaje v reálnej podobe a musia byť inak sa ti nepripojí neexistuje funkcia md5unhash() a keby existovala je už zbytočné mať funkciu md5 keď sa bude vedieť odhešovať takým ľahkým spôsobom.


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#9 2011-01-14 19:44:26

aldik7
Člen
Místo: Ostrava
Registrován: 2010-11-08
Příspěvky: 79

Re: smazaná databáze wp a nejde web který běží na joomle

už to fičí jak má wink dííky za rady, zajímavé že někde i když jsou služby free, tak podpora může být kvalitní a rychlá a někde ne (i když služba vydělává velké peníze z reklam roll )

problém byl fakt v tom hesle a navíc sem ho v config souboru zadával na špatné místo lol (pak i došlo že do kolonky smtp password asi nepatří lol )

btw.jde nějak odvolat ta naplánovaná obnova ze zálohy? jestli jo, tak by bylo dobré to odvolat at zbytečně nezatěžuju server wink

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK