#1 2014-01-16 13:47:55

filll
Člen
Registrován: 2012-10-19
Příspěvky: 43

Custom HTML

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možno nějak nastavit modul custom HTML (využívám ho na svém webu http://dumchleba.cz jako levou lištu s youtube videii) aby se jeho obsah při každé navigaci na webu neustále nanačítal, což šíleně spomaluje načítání různých stránek. Takové nastavení bych vlastně rád aplikoval i na položky menu, facebook like, hlavní banner. Chtěl bych aby se měnil jen hlavní obsah (myšleno články - obsah položek menu) a né neustále vše. Je vůbec něco takového možné?

Doufám, že bude můj dotaz pochopen.

Děkuji za odpověď

Offline

#2 2014-01-16 21:47:55

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Custom HTML

Malo by to byť možné načítavaním do medzipamäte prehliadača a tiež prípadnou optimalizáciou stránky, viď pagespeed od googlu http://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2014-01-17 13:27:41

filll
Člen
Registrován: 2012-10-19
Příspěvky: 43

Re: Custom HTML

Díky. Snažil jsem se nastavil ukládání do mezipaměti, ale ať už zvolím konzervativní nebo progresivní ukládání, tak při uložení operace to vyhodí červenou chybu: "Data nelze uložit. Chyba: Do souboru configuration nelze zapisovat"

Vypadá to na problém s právy uživatele, ale dříve podobná nastavení fungovala, tak nevím...

Offline

#4 2014-01-17 15:08:04

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Custom HTML

Souboru configuration.php nastavte CHMOD na 777. Až změny provedete, tak oprávnění vraťte zpět na původní.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#5 2014-01-18 21:10:41

filll
Člen
Registrován: 2012-10-19
Příspěvky: 43

Re: Custom HTML

Díky. Ukládání do mezipaměti se podařilo, ovšem mou situaci to nevyřešilo. Potřeboval jsem, aby se mi nepřerušovala hudba hrající na pozadí při načítání každé stránky, ale stále tam je asi půl sekundové zaseknutí. Už jsem zkusil mnoho audio přehrávačů, ale pořád to nedokážu vyřešit. Myslíte, že lze nalézt pro přehrávač takovou pozici, aby se pokaždé neloadoval při jakékoliv navigaci na webu a tím se hudba nezasekávala? Prostě místo, které se načte pouze jednou při vstupu na web a poté už se znova nenačítá.
Adresa stránek je následující: http://dumchleba.cz/

Díky

Offline

#6 2014-01-18 21:19:48

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Custom HTML

Toto je možné vyriešiť že budete obsah načítavať do iframe. Osobne neverím že sa to v joomle podarí nejakým doplnkom, jedine urobiť úvodný súbor tak že bude mať v sebe iframe kde sa bude zobrazovať celý obsah stránky joomly. Ja osobne nemám rád stránky kde nepretržite hrá hudba, odpudzuje ma to a láka to kliknúť na X.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2014-01-19 19:51:02

filll
Člen
Registrován: 2012-10-19
Příspěvky: 43

Re: Custom HTML

No myslím, že tohle by bylo pro mě příliš velké sousto. Nechám to tak no, aspoň to ukládání do mezipaměti web trochu zrychlí. Jinak já taky nemám rád hudbu na pozadí, ale kolega si to prostě přeje :-)

Offline

#8 2014-01-19 20:16:59

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Custom HTML

Tak veľké sústo to nieje, stačí do súboru .htaccess pridať na začiatok riadok:
DirectoryIndex uvod.php
a do súboru uvod.php spraviť pomocou iframe načítanie súboru index.php vo veľkosti na celé okno a do zbytku vložiť prehrávač.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK