#1 2010-02-12 18:26:10

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: amavetmost.4fan.cz

Tak tedy. Zde prosím o Vaše názory na tuto prezentaci.

http://amavetmost.4fan.cz.
Je to již druhá generace (nikoliv však druhá verze) této prezentace. Adresu s tou první generací uvádět nebudu, neboť jí plánuji co nejdříve zrušit.

Powery:
1. Chyba v přihlašování odstraněna.
2. Když už jsi viděl administrační prostředí, co na něj říkáš?

//Own3R - Sloučeno  wink

Offline

#2 2010-02-12 20:23:20

berkas1
Člen
Místo: Brno
Registrován: 2009-12-05
Příspěvky: 605
Web

Re: amavetmost.4fan.cz

stránka je nevalidní, jinak to ujde

7,5/10

Offline

#3 2010-02-12 22:12:24

Own3R
Člen
Registrován: 2009-10-27
Příspěvky: 149

Re: amavetmost.4fan.cz

Stránka je validní

Vítejte na prezentaci mostecké pobočky AMAVETu

Odstranil bych to z pravého panelu nebo nahradil slovíčkem "úvod"

Moc velké, nepřehledné a ta patička nic moc...

Dávám [size=150:375wt9hl]5/10


České Filmy ke stažení / Tipy na Hry ke stažení / Sleduj Seriály Online / Přidávej Pr články ! smile

Offline

#4 2010-02-12 22:24:51

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: amavetmost.4fan.cz

Už validní je.

Patička:
spodní okraj textového pole nebo vše pod ním?

-->
A nedávno jsem upravil počítadlo příspěvků. Místo text + řada obrázků s číslicemi + text je jen jeden obrázek generovaný v PHP. Tak si myslím, že teď to vypadá ještě lépe než původně.

Offline

#5 2013-04-07 20:58:44

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: amavetmost.4fan.cz

Vzhledem k nedávnému úplnému obnovení této prezentace prosím znovu o kritiku.

Kritizovat formu, nikoliv obah, prosím.

Offline

#6 2013-04-07 21:09:23

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: amavetmost.4fan.cz

Nevím, ale dle mého není co kritizovat. Celý web se mi nelíbí.
Jeho uspořádání, barva, zbytečně velké počítadlo, copyright atp.
Radil bych Vám celý web předělat.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#7 2013-04-07 21:57:40

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: amavetmost.4fan.cz

souhlasim, zvlášt to barevny rozložení (obzvlášť mezi menu a části s články) je dost prapodivny
nehledě na designovani položek v menu kde je prilis tmavá modrá a zanikají do ní části písmen
jo a nejvýraznější část webu je počet návštěvníků? to by asi být nemělo

Offline

#8 2013-04-07 22:01:08

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: amavetmost.4fan.cz

Trade napsal:

Nevím, ale dle mého není co kritizovat. Celý web se mi nelíbí.

I přes nedávnou úplnou obnovu ten web není nejmladší. A za sebe bych ten web nejraději úplně zrušil (protože ten, pro koho jsem to vytvořil, nejeví zájem o změny obsahu). Na druhou stranu, mi slouží jako pokusný králík - protože jsou věci, které u sebe na počítači prostě nevyzkouším.

Jeho uspořádání, barva, zbytečně velké počítadlo, copyright atp.

Nevím co je špatného na tomto uspořádání? Vždyť uspořádání sloupec menu + sloupec obsahu používá spousta webů.

Pokud jde o počítadlo, nějak nevidím, proč je zbytečně velké. Zvolil jsem takovou velikost písma, aby se dalo pohodlně přečíst. Údaj o návštěvnosti sice není z údajů, které by musely být maximální velikostí, ale zase není nutné, aby si člověk musel brát brýle.

Barva. No, možná ty přechody z světlé a z tmavé do té střední mohly být ostré, ale na modré barvě nevidím nic špatného. Snad jiný odstín, ale ...

Copyright - pokusím se nalézt původní soubor a vyexportovat jej o něco menší; popřípadě vynechat své jméno a příjmení a ponechat jen název CMS.

Radil bych Vám celý web předělat.

Můžete zkusit navrhnout pár změn.

Offline

#9 2013-04-13 18:47:04

Lukáš R.
Člen
Registrován: 2013-04-13
Příspěvky: 4

Re: amavetmost.4fan.cz

Můžete zkusit navrhnout pár změn.

Mezery uprostřed jsou moc velké a horní okraj prakticky žádný.
Zkuste zúžit levý sloupec.
To, u čeho se tady zobrazuje posuvník by se mohlo vejít na obrazovku i s mezerou.
a1sb2h.png

Offline

#10 2013-04-13 20:41:56

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: amavetmost.4fan.cz

Volné místo:

Celková šířka sloupce menu je (aktuálně) 300 px, využitá šířka je (myslím) 225 px. Vychází to z původního vzhledu, kde mezi sloupcem obsahu a sloupcem menu byla udělaná mezera. A celková šířka obsahu sloupce je 700 px, ale využito je rovněž mnohem méně. Odsazení od okrajů mohu zmenšit.

Co se týká výšky menu, hlavně pokud jde o prostor pod textem, on je tam trochu problém. Kdyby si totiž někdo úplně vypnul javascript (a to i ten přímo z této domény - ale nevím o tom, že by někdo takto brutálně blokoval javascript) - a tyto stránky měly více sekcí i s podmenu, tak právě ta menu druhé úrovně by se mu ukázala až pod položkami, které jsou vidět normálně. Navíc jen vybraným osobám se zobrazuje možnost přejití na přihlašovací formulář.

A menu je velmi dlouhé v administračním rozhraní. Tam je delší než většina formulářů.

Rozhozený design:

Pokud je ten screenshot udělaný v Google Chrome, pak o tom problému vím, ale netuším, jak jej opravit. A pokud je udělaný v IE, pak je na řadě další úprava podmínek pro IE.

Offline

#11 2013-04-14 00:48:47

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: amavetmost.4fan.cz

no...vypadá to jak to je. Web s nulovým rozpočtem na doméně zdarma. Plánujete přechod na normální doménu? Tohle je pro ostudu big_smile
Ale tak grafika je fajn, jednoduchá, čistá. Sice bez nějaké viditelné grafické práce, ale proč ne wink


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#12 2013-04-14 08:44:21

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: amavetmost.4fan.cz

k4m1l napsal:

no...vypadá to jak to je. Web s nulovým rozpočtem na doméně zdarma. Plánujete přechod na normální doménu? Tohle je pro ostudu big_smile

Ze svých peněz, které nemám, nebudu dotovat stránky na normální doméně (tj. druhého řádu) pro někoho, kdo nemá zájem o to, co se s stránkami děje. Normální doménu (tj. druhého řádu) si musí zaplatit mostecké centrum AMAVETu, já to dělat nebudu. Jsem ty stránky připravil a snažím se udržovat je při životě, ale nemohou po mně chtít více.

Ostatně, ty stránky byly první tři roky existence na webzdarma.cz. Z toho hostingu jsem je přesunul proto, že webzdarma ještě v prosinci 2009 ještě nemělo PHP5, které je potřeba pro běh Kasandry (a to jak první, tak druhé verze). Navíc jejich reklamní banner je černá díra.

Ale tak grafika je fajn, jednoduchá, čistá. Sice bez nějaké viditelné grafické práce, ale proč ne wink

Já nejsem žádný grafik. To že občas vytvořím nějaký ten vlak či budovu pro hru Simutrans je jedna věc, ale grafika pro web je něco trochu jiného.

Na menší úpravě oblasti obsahu je však již pracováno.

Offline

#13 2013-04-14 13:25:51

Destroyer
Endora rádce
Registrován: 2009-11-01
Příspěvky: 2,097
Web

Re: amavetmost.4fan.cz

no pokud je to centrum se zaměřením na informační technologie tak by ten web skutečně mohl vypadat trochu reprezentativněji, graficky je na urovni žáka 5. třídy základní školy

Offline

#14 2013-04-14 14:28:56

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: amavetmost.4fan.cz

Destroyer napsal:

no pokud je to centrum se zaměřením na informační technologie tak by ten web skutečně mohl vypadat trochu reprezentativněji, graficky je na urovni žáka 5. třídy základní školy

Že design není nejlepší připouštím. Nejsou ale jen IT, ale i chemie, biologie a já nevíc co ještě. IT jsou sice zastoupeny, ale nejsou prioritou. Dokonce když se člověk podívá do aktualit na prvním webu odkazovaném na úvodní straně, tak uvidí především tu biologii a chemii.

A jak jsem napsal v svém předchozím příspěvku, já nejsem webový grafik. Design samozřejně postupně změním (v rámci možností daných konstrukcí).

Offline

#15 2013-04-15 02:06:13

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: amavetmost.4fan.cz

.eu doména stojí pár kaček...to dohromady dají ne...
Když ne, tak bych vám ji koupil, když budete mít návštěvnost, dáte mi tam PR článek a dva zpětné odkazy. Ale chtělo by to návštěvnost alespoň 150 UIP denně...


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#16 2013-04-15 08:25:26

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: amavetmost.4fan.cz

k4m1l napsal:

Ale chtělo by to návštěvnost alespoň 150 UIP denně...

No právě.

Takovou návštěvnost ta prezentace nikdy neměla - za celou historii. A v historii po obnovení má zatím nejvýše 9 návštěv za den. A nevěřím tomu, že se návštěvnost nějak výrazně zvedne - ani po dodání dalších textů, vytvoření dalších sekcí.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK