#1 2013-10-08 23:46:22

geniusdocci
Endora uživatel
Registrován: 2013-09-10
Příspěvky: 3

[Vyřešeno] Složka v newebovém prostoru

Zdravim, potřeboval bych vytvořit složku v newebovém prostoru pro ukládání citlivějších dat. Přes FTP mi to nejde -->> Permission denied.

Jde to nějak udělat?

Díky

-------------------------------------------
UPDATE
udelal jsem backup webu, vytvorilo to slozku v newebovym prostoru, smazal jsem v ni soubory. prejmenovat sice nejde, ale je to plne postacujici pro moje potreby. vyreseno

Upravil geniusdocci (2013-10-08 23:57:11)

Offline

#2 2013-10-09 08:33:33

jp007
Člen
Registrován: 2013-02-27
Příspěvky: 163

Re: [Vyřešeno] Složka v newebovém prostoru

S těmi soubory ve složce backup by mohl být problém, protože tento adresář se pravděpodobně nezapočítává do celkové velikosti webu, takže nevím jestli se to adminům bude líbit, navíc popsané chování, kdy lze do adresáře backup zapisovat, je pravděpodobně jenom momentální chyba.

Další možností je třeba vytvořit si nepřístupnou subdoménu - viz tento topic: Adresář pro aplikační data mimo DocumentRoot. Ve zkratce - prostě se ve složce /sub vytvoří adresář, jehož jméno bude začínat tečkou - takový adresář by neměl být přístupný z webu. Předpokládá to, že se pro tvorbu subdomén používá způsob, kdy se vytvářejí adresáře ve složce /sub a ne ve složce /web. Jinak jedinou další variantou, je vytvořit adresář ve složce /web a zakázat do něj přístup pomocí .htaccess.

Offline

#3 2013-10-09 14:18:45

Rozi
Endora rádce
Registrován: 2013-01-02
Příspěvky: 296

Re: [Vyřešeno] Složka v newebovém prostoru

chyba to není (uživatel může zálohu stáhnout a smazat - s tím se počítá), ovšem adresář /backup se pravidelně promazává, takže lepší bude použít popsaný způsob se /sub adresářem.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK