#1 2013-10-06 21:41:10

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Website X5

Dobry den, zaregistroval jsem si pres endoru domenu a pro tvorbu stranek jsem si zakoupil software website x5. Bohuzel si neumim poradit s tim poslednim a nejdulezitejsim bodem a tim je export stranky na internet. Poradnou podporu jsem nikde nenasel. Myslite, ze mi s tim dokazete poradit, nebo aspon nasmerovat nekam,kde by mi poradili.

Dekuju

Offline

#2 2013-10-06 21:53:27

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Website X5

Jak vypadá to co vám vyleze z exportu? jsou to .html soubory + obrázky atd.?


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#3 2013-10-07 04:17:10

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Website X5

Bežne postačuje dané súbory nakopírovať na FTP do zložky web vašej domény. Aby sa stránka správne načítala je nutné umiestniť súbor index.html alebo index.php do zložky web.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#4 2013-10-07 12:47:21

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Re: Website X5

Bohuzel komunikujete s neandrtalcem, takze vubec nerozumim, na co se ptate. Muzu udelat to, ze natocim kratky video,kde konkretne vysvetlim,v kterym bode si nevim rady, ulozim ho na na ulozto a dam sem odkaz

Offline

#5 2013-10-07 13:17:43

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Website X5

iragaines napsal:

... Poradnou podporu jsem nikde nenasel. ...

Po zadání dotazu se lze dopátrat  několika vhodných stránek.
http://czechmanuals.com/uzivatelska-pri … SITE-X5-_E
http://www.navody.estranky.cz/clanky/na … ranek.html
a další ...

http://static.incomedia.eu/websitex5.co … on9_en.pdf
V poslední části je Export.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#6 2013-10-07 19:32:53

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Re: Website X5

No tak holt nic. 1 odkaz je na video, kde to neni ukazany, jak se to exportuje na internet, tam to pan exportuje jen na disk a dalsi 2 odkazy jsou na manual v anglictine. Ten jsem samozrejme dostal se zakoupenym softwarem a podle toho manualu to nefunguje. Tak mam holt asi smulu, budu si muset nekde nekoho zaplatit,aby mi s tim pomohl,protoze uz to resim asi 14 dni a nemam na to nervy

I tak diky za snahu mi poradit

Upravil iragaines (2013-10-08 00:42:39)

Offline

#7 2013-10-07 19:35:41

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Website X5

http://static.incomedia.eu/websitex5.co … on9_en.pdf
- stačí sa naučiť len čítať, v tomto manuále čo ste dostali pri kúpe je export vysvetlený i priamo na FTP server, nachádza sa to na stránke 172 tohoto dokumentu
- FTP účet si vytvoríte po prihlásení na stránke webadmin.endora.cz v časti FTP - tieto údaje následne zadáte do programu

A ak anglicky neviete, tak existujú prekladače, napr http://translate.google.com


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#8 2013-10-07 20:35:26

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Website X5

iragaines napsal:

... tam to pan exportuje jen na disk ...

Po vyexportování na disk stačí jen prezentaci nahrát na FTP pomocí FTP klienta (FileZilla, TCMD, ...) nebo nahrát prostřednictvím administračního rozhraní Endora - Správce souborů, popřípadě pomocí WebFTP.

Pokud tohle opravdu nezvládnete, pak je Vaše řešení

iragaines napsal:

... budu si muset nekde nekoho zaplatit,aby mi s tim pomohl,protoze uz to resim asi 14 dni a nemam na to nervy ...

zřejmě jediné rozumné.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#9 2013-10-08 00:20:39

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Re: Website X5

Anglicky umim velmi solidne, v tom problem nebude. Kdyz udelam,co tam pisou,,tak to NEFUNGUJE !!! Pro me tady vsichni mluvite cizim jazykem. Ja nevim,co to je  ,,nahrát na FTP pomocí FTP klienta,, a ,,nahrát prostřednictvím administračního rozhraní Endora - Správce souborů, popřípadě pomocí WebFTP... Proto jsem si ten software kupoval,protoze jsem myslel,ze nic takovyho nebudu muset resit,kdyz se v tom vubec nevyznam. Ja jsem proste tyhle veci nikdy k nicemu nepotreboval

Takze se zeptam jinak. Kolik kdo chcete za to, ze to se mnou projdete pres nejaky join.me, nebo team viewer krok po kroku? Abych to mel konecne z krku. Dneska to resim zase od 22h a jsem tak vzteklej,ze ani snad neusnu

Upravil iragaines (2013-10-08 00:52:09)

Offline

#10 2013-10-08 04:43:53

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Website X5

Skúsili ste použiť napríklad Google? Istotne by ste tam našli X rád a návodou i ako videá na youtube ako sa na FTP pripojiť.

V návode na stránke 172 je dokonca i obrázok ako dané okno vyzerá a čo všetko je potrebné doň zadať:
- Server type ponecháme nastavený ako je na obrázku, tj FTP
- FTP address vo vašom prípade nastavíme na: srv9.endora.cz
- Username - užívateľské meno si vytvoríme vo webadmin.endora.cz v časti FTP
- Password - rovnako ako pri username vytvoríme pri vytváraní užívateľa
- Destination folder vyplníme len v prípade ak pri vytváraní užívateľa FTP nezadáme predvolenú cestu, následne vyplníme v tvare nazovdomeny.tld/web/
- Port ponecháme číslo 21
Následne by pripojenie malo korektne fungovať, ak by to hlásilo nejaký problém je možné zrušiť označenie u Use passive FTP a Enable gzip compression.

A hlavne sa nerozčulovať, stres nám v tom nijak nepomôže. Každý nejak začínal a musel sa dané kroky naučiť buď sám, alebo za menšej pomoci.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#11 2013-10-08 09:42:36

Jasr
Člen
Registrován: 2012-01-02
Příspěvky: 63

Re: Website X5

Myslím, že chybí zásadní dotaz.
Máte hotovou prezentaci na vlastním PC vytvořenou programem který jste si zakoupil ?
Na web totiž musíte nahrát to co jste si v programu vytvořil a z celé debaty to není zřejmé.
Vypadá to tak, že se snažíte na web exportovat zakoupený SITE XP a ne hotovou prezentaci.
Nebo se mýlím?

Offline

#12 2013-10-08 10:05:55

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Re: Website X5

Ja nahraju video,kde to vysvetlim,protoze takhle se nikam nedostaneme. Ja si vazim toho, ze mi chcete pomoct,ale ja vam bud vubec nerozumim,nebo kdyz postupuju podle rad od vas, z navodu nebo videi, tak se proste nedeje, to co by se dit melo.

A ano, prezentaci ve svym PC mam hotovou. Velmi chudou,nebo jak bych to nazval,ale s tim mam v planu si pohrat, az budu videt, ze moje stranka na internetu existuje

Offline

#13 2013-10-08 10:50:08

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Website X5

Pokud tedy máte na PC Vaši prezentaci, můžete ji rovnou dát na FTP.
Možnosti:
1. pomocí FTP klienta (FileZilla, TCMD, ...) nahrát všechny soubory a složky prezentace do adresáře domena.tld/web/
2. po přihlášení do administrace Endora -> Správce souborů -> přejít do složky domena.tld/web -> Nahrát soubory -> nahrát všechny soubory včetně případných podadreářů
3. pomocí WebFTP, po zadání přihlašovacích údajů, obdobně jako ve Správci souborů.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#14 2013-10-11 10:52:33

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Re: Website X5

Diky rade od uzivatele kksmirice (bodu 2), jsem se posunul o malej kousicek dal, ale o moc to nebylo. Uz se mi aspon na na strance zobrazuje text,co jsem zadal v prezentaci. tak aspon neco

Offline

#15 2013-10-11 11:11:49

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Website X5

Na FTP máte nahraný pouze soubor index.html. Další soubory prezentace jako jsou styly a další stránky jste nenahrál. Z důvodů absence souborů stylu se zobrazí pouze text bez formátování.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#16 2013-10-13 01:11:09

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Re: Website X5

Zeptam se jeste jednou. Nasel by se nekdo,kdo se na me pripoji, uvidi moji obrazovku a bude mi rikat jako simpanzovi, co mam presne konkretne udelat. Ja to proste takhle pomoci napsanejch rad dohromady nedam a v utery potrebuju mit tu stranku v ty nejjednodussi podobe hotovou,

Offline

#17 2013-10-13 09:46:41

Trade
Endora rádce
Místo: Česká republika
Registrován: 2013-01-22
Příspěvky: 3,596
Web

Re: Website X5

K tomu slouží program TeamViewer, ale pochybuji, že Vám to někdo udělá zadarmo.
Stačí se řídit podle příspěvků výše.


Kontaktujte nás | FAQ
Email: fk@endora.cz

Offline

#18 2013-10-13 10:09:59

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Website X5

iragaines napsal:

... bude mi rikat jako simpanzovi, co mam presne konkretne udelat. ...

Co máte uložené na Vašem PC jako výstup z Vašeho návrhu? Struktura adresářů, soubory, ...

Umíte zkomprimovat soubory?
Umíte přenést soubory na FTP?


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#19 2013-10-13 23:25:51

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Re: Website X5

Trade napsal:

K tomu slouží program TeamViewer, ale pochybuji, že Vám to někdo udělá zadarmo.
Stačí se řídit podle příspěvků výše.

A co mam delat ,kdyz to podle prispevku vyse NEFUNGUJE !!!??? Taky to zadarmo nechci,uz jsem to napsal.

Upravil iragaines (2013-10-13 23:26:53)

Offline

#20 2013-10-14 09:29:29

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Website X5

Pokud chcete Váš problém vyřešit, prosím, odpovězte mi na 3 jednoduché otázky, viz příspěvek výše. Odpovědi mi také můžete zaslat na můj email, pokud je z nějakého důvodu nechcete uveřejnit zde.
To, že Vám to nejde a nefungují rady, které Vám byly poskytnuty, víme. Existuje několik dalších způsobů, jak vložit soubory na FTP, pokud se Vám to pomocí programu nedaří...


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#21 2013-10-14 13:01:21

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Re: Website X5

1) Otazce bohuzel nerozumim, nevim co je VYSTUP Z NAVRHU, nikdy jsem tenhle vyraz neslysel
2) Zkomprimovat soubory umim
3) Nevim,co to je protokol ani co je FTP.

I kdyz si najdu treba ve wikipedii, co je FTP,tak tomu vysvetleni stejne nerozumim. Chtel bych jeste jednou zopakovat.... ja Vam strasne moc dekuju,ze se mi snazite pomoct,ale opravdu vidite, ze to timhle zpusobem nikam nepovede. Vy mi sice radite CO mam udelat,ale kdyz nevim JAK se to dela , tak je mi to k nicemu.  Veskerej muj vztek mam sam na sebe,ze se v tomhle vubec nevyznam. Clovek, co ma vystudovanou elektrotechnickou prumyslovku.

Upravil iragaines (2013-10-14 13:14:01)

Offline

#22 2013-10-14 16:45:34

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Website X5

Jako VÝSTUP je samozřejmě myšleno to co máte uloženo na Vašem PC a z čeho jste dal soubor index.html na web (resp. FTP).
Pokud tedy návod je "pouze" pro export (uložení) výsledku Vašeho snažení na disk, pak jej použijte.
Samozřejmě musíte vědět, kam ty soubory ukládáte (disk, cesta, adresář, ...).
Pak otevřete adresář, kde se nachází soubor index.* a všechny soubory v této složce včetně podadresářů zkomprimujte.

Takto zkomprimovaný soubor mi zašlete na email. Večer Vám jej umístím na FTP (když je musíte mít zítra k dispozici). Ostatní se vyřeší později.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#23 2013-10-16 09:23:46

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Website X5

Vaše prezentace je umístěna na FTP.
Důvod, proč se nemůžete připojit na FTP, je prostý. Nemáte vytvořen žádný FTP účet.

FTP účet si vytvoříte v administračním rozhraní -> FTP účty -> Přidat další FTP -> vyplnit název účtu, heslo, heslo pro kontrolu, cestu. Pro připojení v programu doporučuji cestu uvést ve tvaru: /pkes.cz/web - tedy směrovat přímo do adresáře pro umístění souborů prezentace.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#24 2013-10-16 12:00:50

iragaines
Endora uživatel
Registrován: 2013-08-29
Příspěvky: 10

Re: Website X5

Strašně moc bych Vám chtěl poděkovat,vim , že to se mnou je v tomhle směru dost složitý. Taky mi dejte vědět, jak se Vám můžu revanšovat,vzhledem k tomu,že určitě v budoucnu,až budu chtít stránky editovat,Vás asi budu zase ,,otravovat,, A opravdu NE neberu jako odpověď, dneska každej hrabe a Vy jste mi pomohl s důležitou věcí. V pátek mi maj roznést reklamní letáky a bylo by dost špatný, kdyby www stránka uvedená na letácích nebyla funkční.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK