#1 2013-07-30 02:44:46

Stejk
Člen
Registrován: 2013-07-30
Příspěvky: 1

[Vyřešeno] Instalace PrestaShop na subdomenu

Dobrý den,
potřebuji poradit jak přesunout prestashop na subdomenu mám třeba http://mujsexyweb.eu tam chci mít osobní stránky a pak na http://eshop.mujsexyweb.eu bude eshop. Už jsem to zkusil několika způsoby, ale nevím si už rady.

Adresařová struktura:

mujsexyweb.eu ->www->index.php osobni stranky
                     ->sub->eshop->eshop
¨
nebo

mujsexyweb.eu ->www->eshop->eshop
                               ->index.php osobni stranky
Bohužel OneClick instalace nenabízí instalaci na subdomenu.

Offline

#2 2013-07-30 08:49:41

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: [Vyřešeno] Instalace PrestaShop na subdomenu

Nastavení domén 3.řádu ovlivníte v administračním rozhraní (máte k dispozici 3 volby - obě popisované jsou k dispozici.). Standardně je složka vytvořená v adresáři domény jako subdoména, pokud chcete adresář sub, pak musíte zvolit příslušnou volbu nastavení.

Na subdoménu si musíte jakýkoliv CMS nainstalovat ručně. Popis jak to provést naleznete v sekci Návody a postupy.

Pokud by jste uvedl konkrétní doménu, mohl bych Vám poradit podle Vašeho nastavení.

Upravil kksmirice (2013-07-30 08:55:46)


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2018-10-15 12:12:10

hordelymvs
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 10

Re: [Vyřešeno] Instalace PrestaShop na subdomenu

Dobry den, zajimalo by mne nastaveni subdomeny 3. radu na profisolv.com s instalaci Prestashopu (chtel bych eshop.profisolv.com). Chci jenom zakladni eshop ve smyslu vlozit do kosiku-objednat-potvrdit objednavku. Platby prevodem.

1) Jaka moznost nastaveni subdomeny je v tomto pripade vhodnejsi - /web nebo /sub? Je to jenom ciste o osobnich preferencich a pojmenovani slozek?
2) Poprosil bych o odkaz na navod na rucni instalaci Prestashopu na subdomenu 3. radu

Dekuji a preji hezky den,

Petr

Offline

#4 2018-10-18 14:47:46

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,875

Re: [Vyřešeno] Instalace PrestaShop na subdomenu

Dobrý den, záleží na Vás jak chcete mat soubory na FTP umístěné. V podsložkách web můžou být příkazy ovlivněny souborem .htaccess v nadřazené složce. Jak instalovat prestashop viz https://www.google.cz/search?hl=cs&q=in … hopu&cad=h


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2018-10-24 19:49:17

hordelymvs
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 10

Re: [Vyřešeno] Instalace PrestaShop na subdomenu

Dobry den Jane,

Bohuzel, nelze nainstalovat eshop - vzdy se to zastavi na 12% na Create Database Tables a vyhodi to "An error occurred during installation..." (popis viz nize...)

Chapu, ze toto tema je asi mimo diskuzni forum Endory, ale stravil jsem nad tim 2 noci a jsem jiz celkem zoufaly... Dekuji, P.

----

You can use the links on the left column to go back to the previous steps, or restart the installation process by clicking here.

1: Updating database schema...
2: Executing: CREATE TABLE ps_shop_group (id_shop_group INT AUTO_INCREMENT NOT NULL, name VARCHAR(64) NOT NULL, share_customer TINYINT(1) NOT NULL, share_order TINYINT(1) NOT NULL, share_stock TINYINT(1) NOT NULL, active TINYINT(1) NOT NULL, deleted TINYINT(1) NOT NULL, PRIMARY KEY(id_shop_group)) DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci ENGINE = InnoDB
3:
4:
5: [Doctrine\DBAL\Exception\DriverException]
6: An exception occurred while executing 'CREATE TABLE ps_shop_group (id_shop_group INT AUTO_INCREMENT NOT NULL, name VARCHAR(64) NOT NULL, share_customer TINYINT(1) NOT NULL, share_order TINYINT(1) NOT NULL, share_stock TINYINT(1) NOT NULL, active TINYINT(1) NOT NULL, deleted TINYINT(1) NOT NULL, PRIMARY KEY(id_shop_group)) DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci ENGINE = InnoDB':
7:
8: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1286 Unknown storage engine 'InnoDB'
9:
10:
11:
12: [Doctrine\DBAL\Driver\PDOException]
13: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1286 Unknown storage engine 'InnoDB'
14:
15:
16:
17: [PDOException]
18: SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1286 Unknown storage engine 'InnoDB'
19:
20:
21: prestashop:schema:update-without-foreign [-h|--help] [-q|--quiet] [-v|vv|vvv|--verbose] [-V|--version] [--ansi] [--no-ansi] [-n|--no-interaction] [-s|--shell] [--process-isolation] [-e|--env ENV] [--no-debug] [--id_shop [ID_SHOP]] [--id_shop_group [ID_SHOP_GROUP]] [--]
22:
23:

Offline

#6 2018-10-25 07:48:34

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,875

Re: [Vyřešeno] Instalace PrestaShop na subdomenu

Dobrý den, používáte InnoDB databázy? Do MyISAM Vám to instalovat nepůjde.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2018-10-25 20:03:05

hordelymvs
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 10

Re: [Vyřešeno] Instalace PrestaShop na subdomenu

Dobry den Jane,

Dekuji za radu, pomohlo vytvoreni databaze InnoDB.

Eshop mam nyni nainstalovany, ale bohuzel se nemohu prihlasit jako admin. Email i heslo mam spravne, zkontroloval jsem to i v databazi ("eshop" - ps_empolyee). Dokonce mi nejde ani zaslat nove heslo na email.

Nevite prosim, cim by to mohlo byt?

Dekuji, Petr

PS. Podarilo se mi vygooglovat, ze pri instalaci Prestashopu na subdomenu dochazi k problemu s ukladanim cookies a tim padem nefunkcnimu admin prihlaseni.
Prestoze jsem ale vzdy vycistil cache browseru, problem s prihlasenim pretrvava dale. Myslite, ze by to presto mohlo s timto nejak souviset?

PPS. Jeste jsem si ulozil informaci, kterou jsem dostal behem instalace pri overovani kompatibility Prestashopu s prostredim - byly to 2 varovne hlasky:
Install and enable php_posix extension (used to colorize the CLI output)
Set short_open_tag to off in php.ini

Upravil hordelymvs (2018-10-25 21:43:35)

Offline

#8 2018-10-26 12:07:48

jiriolah
Podpora
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 307

Re: [Vyřešeno] Instalace PrestaShop na subdomenu

Dobry den,
problem je v souboru .htaccess v kterem je defaultne Options -MultiViews. Tento radek jsem zakomentoval a vse se zda v poradku. Pripomenu jen ze Prestashop si slozku admin prejmenuje. Realnou adresu pro prihlaseni do adminu naleznete na FTP dle jmena slozky admin (admin + nahodny string). Preji hezky den.

Offline

#9 2018-10-26 12:30:52

hordelymvs
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 10

Re: [Vyřešeno] Instalace PrestaShop na subdomenu

Dobry den,

Dekuji Vam vsem z Endory za perfektni podporu, vse vyreseno a nainstalovano.

Prosim o uzavreni vlakna jako uspesne vyreseno!

S pozdravem,

Petr

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK