#1 2013-03-27 15:20:06

janavasa
Člen
Registrován: 2013-03-27
Příspěvky: 1

Re: Převedení domény od Active24 - doména po expiraci

Prosím,

kde najdu návod na převod domény, ve FAQ jsem našla jen přesměrování a to asi není úplně to samé, ne? Kokrétně od Active24 na Endoru a doména http://www.hrebicekberoun.cz
Aby to nebylo tak jednoduché, můj klient ztratil všechny přístupové údaje k současnému webu (administrace Active24, ftp, nic...) a doméně navíc vypršela registrace 12.3.2013 http://www.nic.cz/whois/?d=hrebicekberoun.cz Zatím je však v ochranné lhůtě, takže nová registrace u Endora není možná.

Doporučíte mi prosím nejednodušší způsob, jak to všechno vč. hostignu zřídit tady u vás, aby klient mohl platit jednou fakturu a u jednoho subjektu?

Předem děkuji, Jana Beránková

Offline

#2 2013-03-27 16:01:42

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Převedení domény od Active24 - doména po expiraci

Klient by měl kontaktovat registrátora domény z kontaktního e-mailu a požádat o pomoc řešení této situace. Pak bude doména přístupna u registrátora k provedení změn.

Pokud chcete registrovat doménu prostřednictvím Endora, pak musíte počkat na uvolnění domény, které nastane po vypršení ochranné lhůty. V případě CZ domén je to 45 dní (30 + 15) po expiraci domény - 13.03.2013 + 45 = 27.4.2013.
Pak si můžete vytvořit žádost o registraci domény - pokud Vás nepředběhne někdo jiný. Samozřejmě současně můžete k doméně zakoupit jeden z nabízených programů.

Nicméně prodloužení domény můžete povést na různě dlouhé období, které nemusí nutně souhlasit s obdobím platnosti hostingového programu.
Nevím tedy zda by klientovi nebylo jedno, zda zaplatí např. 2 faktury za 2 roky (jednu za doménu, druhou za hostingový program), ale to mi nepřísluší hodnotit.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK