#1 2012-12-14 03:12:41

yeddle
Člen
Registrován: 2010-10-26
Příspěvky: 24

Re: synchronizace databaze - potreboval bych to zrusit :)

Nejak se mi povedlo komplet zablokovat pristup do MySQL, takze ted nevim jak to opravit.

Chtel jsem zridit nove forum, ale vicemene jsem chtel pouze zkopirovat databazi ze stareho fora abych mohl pouzit jiz upraveny phpbb style a nemusel to vse tukat od ruky znovu. A tak me nenapadlo nic lepsiho, nez nastavit synchronizaci stareho prostoru s novym (resp. databaze A s databazi B) a vesele jsem se ujal uprav na strance B. Bohuzel pro me se ted objevilo vse, co jsem provedl na strane B i na strane A... a u toho jsem nejak zustal viset. Zalohy mam z obou databaz, takze to probem neni, otazka je, jak to ted zrusim, aby oboji mohlo bezet zase samostatne, kdyz se nedostanu ani do MySQL big_smile

Diky predem za pomoc smile

Offline

#2 2012-12-14 07:48:17

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: synchronizace databaze - potreboval bych to zrusit :)

Co si mám představit pod pojmem "komplet zablokovat přístup do MySQL"?

Podle Vašeho popisu Vám weby běží. Údaje pro přihlášení do phpMyAdmin si můžete "vytáhnout" z konfiguračního souboru phpBB.

Pokud je databáze A nastavena jako zdrojová, tak se docela divím tomu, že se změny promítly obráceně.

phpMyAdmin->Synchronizace napsal:

Cílová databáze bude kompletně synchronizována se zdrojovou. Zdrojová nebude nijak změněna.

Synchronizace databází je jednorázový proces, který spouštíte z prostředí phpMyAdmina. Není tedy nutné nic rušit.

Bohužel nepíšete jaké další změny jste provedl na FTP - to je, podle mne, to proč se Vám změny v jedné databázi promítají na obou webech.
Vy jste překopíroval data z jedné domény na druhou?
Jaké jste provedl změny v konfiguračním souboru?
Domény?


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2012-12-14 11:27:21

yeddle
Člen
Registrován: 2010-10-26
Příspěvky: 24

Re: synchronizace databaze - potreboval bych to zrusit :)

Tak dnes uz mam zase pristup do MySQL, jestli to je neci prace, tak moc dekuji smile

A jinak, co se tyka zmen (dekuji za odpoved), tak jsem vzal cely FTP obsah a zkopiroval do nove FTP slozky a ujal se velkych uprav. Po dokonceni vseho jsem zjistil, ze se uplne stejne zmenilo vse na puvodnim foru sad Ja teda tise doufal, ze synchronizace je pouze jednorazova akce, ale kdyz jsem videl, co se stalo, tak jsem si nebyl tak jisty... no a ted nejak nevim, jak z toho ven? Konfiguracnim souborem myslite co presne?

Offline

#4 2012-12-14 11:30:23

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: synchronizace databaze - potreboval bych to zrusit :)

Konfiguračním souborem myslím konfigurační soubor s údaji pro připojení k databázi, konkrétně soubor config.php.

A synchronizace je opravdu jednorázová akce, psal jsem to...


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#5 2012-12-14 12:07:28

yeddle
Člen
Registrován: 2010-10-26
Příspěvky: 24

Re: synchronizace databaze - potreboval bych to zrusit :)

Me to hned doslo, jak jsem poslal odpoved big_smile dekuji mockrat za pomoc, nastavil jsem vse jak ma byt a uz se mi to nesynchronizuje big_smile

To je tak, kdyz se takovym vecem venuji pouze jednou za rok, jestli vubec....  jeste jednou diky za pomoc smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK