#1 2012-12-11 12:19:32

lesgof
Člen
Registrován: 2012-12-11
Příspěvky: 4

Re: Nedostupnosť stránky po nainštalovaní témy Oxygen

Dobrý deň,
včera som si tu založil nový účet, zaregistroval doménu lesgof.mablog.cz a naimportoval tam asi 5 stránok zo starého blogu hostovaného priamo vo wordpresse,potom som tam nainštaloval tému Oxygen. Rázom na to to celé spadlo, browser vypísal v oblasti stránky nejaké chybové hlášky. Tak som skúsil obnocu cez administráciu endory asi som tam zvolil dátum ešte pred založením stránky, nehápem ako ich tam môže byť viac keď stránka bola stará asi 4 hodiny.

Odvtedy keď sa snažím dostať na stránky blogu lesgof.mablog.cz alebo aspoň do administrácie wordpressu cez http://www.lesgof.mablog.eu/wp-admin/ tak v obidvoch prípadoch ma presmeruje na stránky endory. Prvom prípade vypíše chybu 403 a v druhom prípade chybu 404.

Vhľadom na to, že na blogu nič zatiaľ nemám, tak by mi stačilo aby ste mi to vyčistili a nanovo tam hodili poslednú verziu českého wordpressu aby som mohol konečne začať pracovať s blogom. Alebo aspoň vyčistili.

Ďakujem

Offline

#2 2012-12-11 13:24:01

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Nedostupnosť stránky po nainštalovaní témy Oxygen

Doménu 3.řádu xxx.mablog.cz Endora neposkytuje, tedy stránky lesgof.mablog.cz neběží na Endoře.

Doména lesgof.mablog.eu pravděpodobně neobsahuje žádná data, nebo minimálně chybí soubor index.*.

lesgof napsal:

... Prvom prípade vypíše chybu 403 a v druhom prípade chybu 404. ...

Uvedené chybové hlášky jsou správné.
403 - Přístup zamítnut Vám říká, že chybí soubor index.php nebo index.html
404 - Stránka nenalezena Vám oznamuje, že požadovaná stránka neexistuje.

lesgof napsal:

... tak by mi stačilo aby ste mi to vyčistili a nanovo tam hodili poslednú verziu českého wordpressu aby som mohol konečne začať pracovať s blogom. Alebo aspoň vyčistili.

Pokud máte přístupová práva do administrace, vše provedete sám.
Můžete využít instantních aplikací, kde je WordPres nabízen k rychlé instalaci a web si přeinstalovat sám. Pokud tuto činnost požadujete po adminovi, ceník najdete na konci této stránky


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2012-12-11 13:41:58

lesgof
Člen
Registrován: 2012-12-11
Příspěvky: 4

Re: Nedostupnosť stránky po nainštalovaní témy Oxygen

lesgof píše:... a naimportoval tam asi 5 stránok zo starého blogu hostovaného priamo vo wordpresse, ...


Netuším co si mám představit pod tímto pojmem. WordPress je CMS, který stránky tvoří dynamicky z dat uložených v databázi.
Nedovedu si představit, jak jste mohl 5 stránek importovat. Jaké to jsou soubory? Jak se jmenují? Co obsahují?

Pôvodne som si založil blog na hostingu wordpressu aby som si konečne vyskúšal wordpress. Za ten krátky čas som tam napísal na celom blogu asi 5 článkov. Po veľmi krátkom čase som ale prišiel na to, že bude asi lepšie prejsť na normálny hosting aj keď free kedže wordpress hosting neponúka plnú verziu wordpressu. Je tam problém napríklad s priamym editovaním css, html stránky a tiež s používaním pluginov. Takže to málo čo tam bolo som dal vyexportovať do xml rámci administrácie WP a tu som dal zas import. To stránka ešte nemala problém. Problém nastal až s aktivovaním tej témy

Chybové hlášky: Čo sa týka 403 tak som si skontroloval index.php cez FTP prístup pomocou filezzily a zdá sa že tam je. Na spam liste nie som.
K 404 sa vyjadrím len toľko, že odpoveď na prvé 3 otázky je nie a štvrtá je už na vás smile.

Ak teda tvrdíte, že stačí preinštalovať wordpress tak to spravím aj sám. Ďakujem za rýchlu reakciu.

Chcem sa ale ešte niečo opýtať. Oxygen je nie je úplne free téma. Keď som mal blog na hostingu WP-su tak mi dovolil túto tému používať pod podmienkou, že ju nebudem upravovať. Avšak táto téma sa dá aj voľne stiahnuť zo stránok wordpressu. Myslíte, že by v tom mohol byť problém, že by tam bolo zabudované nejaká DRM ochrana, ktorá by zapríčinila pád stránky?

Offline

#4 2012-12-11 13:44:57

lesgof
Člen
Registrován: 2012-12-11
Příspěvky: 4

Re: Nedostupnosť stránky po nainštalovaní témy Oxygen

Tak som nanovo nainštaloval WP a už to funuje.

Offline

#5 2012-12-11 13:47:30

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Nedostupnosť stránky po nainštalovaní témy Oxygen

Je to možné.
Theme si stáhněte z oficiálních stránek a nainstalujte. Např. zde.

EDIT:
Vámi popisovaný import jsem pochopil po vícenásobném přečtení Vašeho prvního příspěvku.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK