#1 2012-08-09 17:15:34

antaury
Člen
Registrován: 2012-08-09
Příspěvky: 5

Re: Špatná informovanost

Dobrý den!Včera jsem si pořídil doménu 2.řádu u společnosti Web4U a dnes jsem si založil doménu 2.řádu na Endoře.Díval jsem se na návod,jak přesměrovat doménu z web4u na tu endořinu,ale to vám řeknu,vyznat se v těch kódech atd. to je nadlidský úkol! Z toho co jsem pochopil stačí, když změním původní nastavení nějakého nssetu (ať už je to buhví co) u domén s koncovkou .CZ (má doména je razorplay.cz ) a o nějakou změnu DNS se starat nemusím (přesto jsem se šel podívat jak se na web4u nastavuje DNS a je to bludiště  :shock: )...tak jsem šel na web4u a s trochou štěstí jsem našel ,,Změna tech. údajů" kde jsem změnil identifikátor nssetu na NSSID:ENDORA a jelikož by mě to dál nepustilo,smazal jsem z kolonky Identifikátor KeySetu: WEB4U. (kolonku Administrativní kontakty jsem nechal vyplňenou tak jak byla).
Nic jiného už jsem na web4u nedělal a mezitím jsem si na endoře nainstaloval na doménu razorplay.cz redakční systém Wordpress (přesto,že jsem se do administrace nemohl vůbec dostat)...
Nakonec po 5ti hodinách čekání jsem se šel podívat na svou adresu a místo původní stránky od WEB4U tam byla prázdná stránka ukazující,že je tato stránka nedostupná...Tak jsem se šel opět podívat na ten identifikátor nssetu a byl zase nastavenej na web4u.Šlak by mě trefil s těmahle nastaveníma...Nemám počkat delší dobu,jestli se zmény neprojeví třeba až zítra? Nebo můžete mi prosím alespoň dát návod krok po kroku,protože tyhlety patlaniny mě fakt nebaví a je to dosti frustrující  sad  .
Předem děkuji  :?

Offline

#2 2012-08-09 18:55:10

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Špatná informovanost

Zakoupením domény přímo u Endory odpadá toto "složité" přesměrovávání.
Pokud se vám web nezobrazuje ani teď korektně, vymažte si mezipaměť prohlížeče, nebo počkejte do druhého dne a zkuste to znovu. Přesměrování může trvat až 24 hodin.
To, že je nastavení DNS bludiště není problém Endory, ale společnosti Web4U a jejího administrační rozhraní...
Mě se již v tuto dobu web zobrazuje správně a je tam nainstalovaný WP s poslední oficiální šablonou.


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#3 2012-08-09 19:39:14

antaury
Člen
Registrován: 2012-08-09
Příspěvky: 5

Re: Špatná informovanost

odpadá složité přesměrování,ale dávat 50 korun navíc se mi nevyplatí...
Dobrá počkám do druhého dne.Každopádně ony ty informace v FAQ jsou taky dost matoucí....nikde nebylo ukázáno,jak mám zjistit,jestli je má stránka na srv1,2,3 nebo kolik...a nakonec to přecejen bylo 70 a musel jsem si najít návod tady na fóru (pokud můžete,řekněte prosím někomu o aktualizaci informací v FAQ,jsou nepřesné a zastaralé)...
Jsem rád, že alespoň Vám se podařilo zobrazit stránky...mně teda nikoliv  sad

Offline

#4 2012-08-09 19:43:26

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Špatná informovanost

antaury napsal:

Každopádně ony ty informace v FAQ jsou taky dost matoucí....nikde nebylo ukázáno,jak mám zjistit,jestli je má stránka na srv1,2,3 nebo kolik...a nakonec to přecejen bylo 70 a musel jsem si najít návod tady na fóru...

K čemu jste potřeboval při přesměrování znát číslo serveru?


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#5 2012-08-09 19:45:18

antaury
Člen
Registrován: 2012-08-09
Příspěvky: 5

Re: Špatná informovanost

konkrétně když jsem se chtěl pokusit změnit DNS...ale jak jste říkal,web4u má v uživatelském prostředí bordel hmm Takže jsem to nevyužil,ale někdo by mohl (neberte tedy moji předchozí odpověď jako rejpání)

Offline

#6 2012-08-09 19:48:05

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Špatná informovanost

antaury napsal:

konkrétně když jsem se chtěl pokusit změnit DNS...ale jak jste říkal,web4u má v uživatelském prostředí bordel hmm Takže jsem to nevyužil,ale někdo by mohl (neberte tedy moji předchozí odpověď jako rejpání)

Neberu, v pohodě. V brzké době by se s tím mělo něco dělat. No, když někdo neví, nemůže najít, nebo to přehlédl, tak je zde právě toto fórum, které je připraveno pomoci...  wink


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#7 2012-08-09 19:51:24

antaury
Člen
Registrován: 2012-08-09
Příspěvky: 5

Re: Špatná informovanost

dobrá...poslední otázka na Vás.Říkal jste,že jste byl na webu a viděl instalovanou výchozí theme..byla řeč o mém webu?Pokud ano,můžete mi prosím poslat adresu? Potřebuju se dostat do administrace a nainstalovat tam nový vzhled, ať se předem připravím,než bude vyřešena ta doména.

Offline

#8 2012-08-09 19:57:23

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Špatná informovanost

Já to vidím normálně na
http://www.razorplay.cz/
http://www.razorplay.cz/wp-login.php
Ale stále může platit, že vám to nemusí jít. Ovlivňuje to několik faktorů, to je jednak rychlost změny na DNS serverech vašeho poskytovatele internetu, nebo v nepromazané mezipaměti prohlížeče, kdy si pamatuje stav "kdy to nešlo", ale třeba už to jde, jen to browser nenačítá...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#9 2012-08-09 20:25:30

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Špatná informovanost

I mne doména smeruje korektne. Návod na zmenu DNS nájdete napr tu. Zmena DNS trvá štandardne 2-48 hodín. Prípadne dočasná adresa mimo vašu doménu je http://razorplay.cz.srv71.endora.cz/
Server na ktorom je vaše konto nájdete v časti FTP, prípadne jeho IP v časti Nastavenia.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#10 2012-08-09 22:00:50

antaury
Člen
Registrován: 2012-08-09
Příspěvky: 5

Re: Špatná informovanost

ok .. admini to mohou loknout...stránka již funguje...Děkuji adminům že se snažili pomoct mi s problémem...opravdu tu byl problém jenom s časem. A částečně se chci i omluvit,pokud jsem nějak hrubě poznamenal něco proti endoře  wink  Takže super...jsem spokojenej smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK