#1 2012-06-18 15:35:11

Safiyani
Člen
Místo: Praha
Registrován: 2010-04-17
Příspěvky: 27
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

Zdravíčko,
Endora je zatím nejlepší freehosting, na který jsem narazil, ale momentálně mne tíží problémy s Vaši reklamní patkou.

System EQDKP-Plus (http://www.eqdkp-plus.com/) je CMS postavený původně pro hráče EwerQuestu a následně doplněn o podporu ostatních MMO her včetně World of Warcraft, který hrajeme my.

Celý je velice podobný PhP-Fusion až na nemožnost provázat login s forem jinak než přes kopii accountů z DB, ale to už jsem hodně Off-Topic.


Můj problmém tkví ve vkládání Vaší reklamy prakticky do celého webu i přes existenci <endora> tagu v patce.
Nejedná se však o náhodný výskyt, ale např. o zjevení reklamy nad výpisem Shoutboxu, nebo po úpravách v nastavení, v takovém připadě se pak objeví kousek od aktivního panelu nebo přímo v něm.

Lze nějakým způsobem (např. plovoucím rámečkem apod.) zajistit, aby se reklama ukazovala za všech okolností opravdu jen na jednom místě?

Samozřejmě nemluvím o kontextové reklamě i když ta se nám také občas zjeví na foru (PHPBB3). Vzhledem k faktu, že forum není vidět za žádných okolností jinak než jako blok přímo v CMS, dovolol sem si do jeho patky přidat   <!-- <endora> --> tag pro očištění. Reklama je vidět na spodku stránky pořád.


Odpovídat nemusí jen členové teamu, uvítám jakýkoliv nápad i od ostatních, kteří se již problémem v minulosti zabývali.

Offline

#2 2012-06-18 16:19:26

Safiyani
Člen
Místo: Praha
Registrován: 2010-04-17
Příspěvky: 27
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

http://www.sot.clanweb.eu/web

před.jpg - po nahrátí stránky bez chyby
po.jpg - po odeslání nové zprávy
ramecek.jpg - vyskakující frame k nastavení raidu (zatím bez interakce)

Offline

#3 2012-06-18 16:44:26

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

Reklamu, která je na webu navíc, si můžete zamaskovat. To buď opravdu zamaskováním, nebo změnou hlavičky na text/plain pokud je to možné viz jiná vlákna se stejnou tématikou zde na fóru.


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#4 2012-06-18 17:35:48

Safiyani
Člen
Místo: Praha
Registrován: 2010-04-17
Příspěvky: 27
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

Na foru sem hledal, ale upřímně je v tom trochu zmatek. Dokázal by mi někdo prosím trochu podrobněji vysvětlit jakým způsobem jí "zamaskovat" zvlášť, když jí sám neumisťuji a tedy nevím, kde se objeví ? Případně jestli nebude mít text/plain dopad i na zbytek stránky, jelkož pokud to chápu správně, jedná se o zbavení veškerého formátování.

Offline

#5 2012-06-18 18:07:16

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

Chce to trošku experimentovat. Ten systém neznám a ani tak neexistuje kuchařka jak na to. Pokud nastavíte hlavičku text/plain jen tomu souboru co dělá problém, problém to možná dělat nebude, ale zase je to o vyzkoušení. Nesmíte to použít na celý dokument, nebo homepage, protože by se stalo to jak říkáte, html se převede na entity a zobrazí se zdrojový kód.
Jinak funguje poměrně jednoduché css display:none; uvalené na reklamu.
Případně pokud je ten systém důmyslnější, je možné detekovat ajax v php a v něm buď posílat tu hlavičku, nebo odstranit reklamu. Takto nějak to budu řešit na svém blogu.


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#6 2012-06-18 20:42:45

Safiyani
Člen
Místo: Praha
Registrován: 2010-04-17
Příspěvky: 27
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

Mno rád bych určil pravidla pro div, ale teď Vám názorně předvedu, že k tomu nemám možnost:

div1.jpg
Jak je vidět na screenu, ten div se vytváří bez id a jako takový je prakticky nedotknutelný.
Nějaké nápady?

Offline

#7 2012-06-18 20:52:04

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

Ano, pokud se tato část zdrojového kódu načítá až po načtení celé stránky (tedy Ajaxově) a někde na stránce je tag <endora> umístěn, potom tam pomůže vložit:

<div style="display:none;"><endora></div>

Pokud to tak není, pozor na to, protože by došlo k zamaskování reklamy.
EDIT: Jinak tomu načítanému dokumentu nastavit text/plain...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#8 2012-06-18 23:28:07

Safiyani
Člen
Místo: Praha
Registrován: 2010-04-17
Příspěvky: 27
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

No budu to muset vyřešit pokud možno co nejrychleji, protože mi začíná "rozežírat" funkce webu jak už mi napsali z podpory EQDKP:

wallenium napsal:

please try woltk_default template. think it is a tempakte issue

http://www.sot.clanweb.eu/web/plugins/r ... 71600&fe=1

see here. its simply invalid, the div on top of the html... not sure what you did, but this is not original wink

remove it and it should work.

Dále jsem se ho optal, kam by on jako autor toho CMS dal Váš reklamní tag a poradil mi přesně to místo, kde ho mám celou dobu.

Plain text nemůžu použít, jelikož je celý systém trošku složitý.
Zkusím první možnost, ale nevím co udělám, pokud tím schovám reklamu i tam, kam patří, případně zda-li to opravdu pomůže.

Offline

#9 2012-06-19 00:03:39

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

To, že je to složitý systém vůbec není problém. Vyzkoušel jste to?
Druhá věc, nechci znevažovat podporu EQDKP, ale v čem je problém to přece víme. A i když tu reklamu vložíte na správné místo, v AJAX prvcích se bude zobrazovat z principu i nadále. Takže se pokuste použít některou z již napsaných metod, nebo už není co řešit...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#10 2012-06-19 05:59:11

Safiyani
Člen
Místo: Praha
Registrován: 2010-04-17
Příspěvky: 27
Web

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

No myslím, že to tu můžete locknout, jelikož se rozumného řešení bez zaplacení non-free programu nedočkám.

Vaše reklama dělá problémy prakticky na všech systémech, které jsou k dispozici (samožrejmě kvůli ajaxovým js, protože je na nich stavěná většina nových webů) a když projedu forum, nenajdu nikde srozumitelně popsaný způsob jak tyto situace ošetřit.
CMS používají include prakticky na vše včetně hlavičky společné pro celý web a i přes text/plain určení (ano, vyzkoušeno i samostatně pro jednotlivé části webu) si reklama dělá co chce a i v případě, že se jí povede skrýt, zasahuje do query.

Většina jistě namítne, že si mám zaplatit abych se reklamy zbavil, ale pokud se nepletu, tak se Endora pyšní především svým freehostingem a očekával bych trochu důmyslnější řešení, než zavedení reklamy, která se pak vrtá všude a na jakýkoliv dotaz odpovědět stylem "najdi si sám". Bez podrobné znalosti daného CMS nebo způsobu, jakým ta vaše patka funguje, si člověk s filtrem neporadí a když už mu i vývojáři WP, EQDKP a nově i PHPBB3 napíší "i would recommend using a more serious host wink", tak mám opravdu chuť sice zaplatit za odborné služby, ale už jen z principu raději jinde.

Již jsem si u českých programů zvykl na skutečnost, že ten nejvetší crap má často tu nejdůmyslnější ochranu, ale že to tak bude i u freehostingu mne nenapadlo.

Opravdu bych být vámi nenechával bez povšimnutí reakce lidí jako např. <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?f=5&t=1098">viewtopic.php?f=5&t=1098</a><!-- l -->

Dost bylo mého wall-of-text, jelikož stejně pochybuji, že bude mít jiný dopad než pobavení pár lidí na foru.
Have a nice day a můžete opravdu lock, protože na tomto boardu jsem s největší pravděpodobností naposledy.

Offline

#11 2012-06-19 13:20:16

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: EQDKP-Plus a reklama od Endory

Reklama sa vkladá až do celkového výstupu skriptu, tj ak v php máte bilióny include tak sa nevloží nikam, až do koncového výstupu užívateľovi na predom definované miesto ako je uvedené vo webadmine Endory, tj bud pred konečný tag body alebo za začiatočný tag body prípadne ak je uvedený tag endora tak namiesto daného tagu. V prípade že reklama prekáža v nejakom ajaxovom dočítavaní je možné ju maskovať alebo pomocou hlavičky text/plain nezobraziť v danom výstupe - podmienou stále zostáva aby na stránke bola 1x viditeľná, kontrastná, čitateľná a klikateľná. Samozrejme ak nieste zbehlý v php a v CMS skúste niekomu zaplatiť kto vám daný systém za pár tisíc upraví aby fungoval správne ako požadujete, alebo si za pár koruniek zaplaťte program PLUS pri ktorom sa reklama nevkladá do žiadneho výstupu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK