#1 2011-10-22 12:29:33

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Rozdíl mezi Advanced Web Statistics a Google Analytics

Může mi prosím někdo zkušený vysvětlit rozdíly mezi statistickými systémy Advanced Web Statistics  zde na Endoře a Google Analytics ?

V čem je lepší Advanced Web Statistics a Google Analytics ?
Která je přesnější a jak která pracuje (přesně to asi jednotlivé firmy tají, ale třeba někdo detailněji četl nápovědu nebo vývojářský blog v angličtině a anglicky umí dobře tak by to mohl česky vysvětlit pro ostatní méně jazykově nadané uživatele)?


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#2 2011-10-22 12:35:03

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Rozdíl mezi Advanced Web Statistics a Google Analytics

Nauč sa zakladať témy kam patria ...

Ak máš niečo, čo ti nefunguje a týka sa to ohľadom endory (aspoň si to myslíš) tak to napíšeš do "Ostatní problémy" ale keď to je len pre zaujímavosť, tak na to je sekcia "Jen tak" ...

presúvam.


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#3 2011-10-22 12:37:24

michal.kolesa
Člen
Místo: Rakovník
Registrován: 2010-03-16
Příspěvky: 403
Web

Re: Rozdíl mezi Advanced Web Statistics a Google Analytics

Dík za vysvětlení, omlouvám se. Váhal jsem kam to zařadit a kategorie Jen tak se mi zdála moc obecná.


[size=100:rzwvk57b]Michal Kolesa 28 let, Invalidní důchodce ,Vyučen: elektrikář - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Technika (strojírenství, elektrotechnika)

Webové projekty a školní prace

Offline

#4 2011-10-22 13:16:37

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Rozdíl mezi Advanced Web Statistics a Google Analytics

AWstats sa zaznamenávajú na strane servera na ktorom sa stránka nachádza, čiže v nich máš bližšie informácie o všetkom prenesenom ako sú obrázky, súbory. V Google Analytics máš len návštevnosť daných stránok a počet návštevníkov. Myslím si že Google Analytics prispievajú k tomu aby Google vedel ako moc je tvoja stránka navštevovaná a je možné že i podľa toho aspoň s časti zoraďuje stránky vo vyhľadávaní. Nemám to naštudované - je to len moje konštatovanie.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2011-11-12 22:39:42

VaclavMacurek
Člen
Registrován: 2009-12-09
Příspěvky: 124

Re: Rozdíl mezi Advanced Web Statistics a Google Analytics

A jen takový dodatek: Google Analytics funguje jen tehdy, když má návštěvník povolený JavaScript - a/nebo nemá v prohlížeči nainstalovaný doplněk typu NoScript jako má Firefox - který umožňuje zablokovat JavaScript vybraných třetích stran, ale i webu samotného.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK