#1 2011-07-31 11:06:01

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

Jelikož se poslední dobou rozmohl tento problém, rozhodl jsem se mu jako nadšený WordPressista podívat na zoubek.

Už jsem se s tím setkal na netu víckrát a závěr byl celkem jasný. Není to problém váš, ale zřejmě je to problém hostingu. Bohužel nejsem schopen (ani nikdo jiný, krom amina) určit, kde se stala chyba. Tímto apeluji na vedení, aby se tomu kouklo na zoubek...

Ukázalo se několik řešení. První je pro hosting Endora spíše teoretické, protože uživatel pokud se nepletu nemůže zasahovat do práv složek. Řešení spočívá v tom, že se založí nový adresář přímo v root webu (tedy tam, kde jsou uloženy adresáře „wp-content“, „wp-admin“, atd.) s názvem "tmp" a nastaví se mu CHMOD 777.

Další praktičtější řešení je podívat se přímo do administrace WordPress, jestli máte v menu Nastavení / Média nastavenou cestu v položce "Ukládat nahrané soubory v adresáři". Ta by měla být asi takováto:

/home/users/xxxxx/xxxxx.g6.cz/web/wp-content/uploads/

Případně by možná stačilo jen:

wp-content/uploads

Prý se totiž někomu stalo, že se cesta smazala, ale ne všem toto řešení stačí...
Narazil jsem ještě na jedno řešení. Zde bych však chtěl upozornit, že je silně neoficiální a nepotvrzené. Asi tak, že někomu fungovalo, ale oficiální zástupce WordPress pro ČR ho přijal jako "magické vysvětlení"...

Stačí údajně uložit následující kód pod názvem ".htaccess" do složky wp-content/uploads/:

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule . /index.php [L]

Ještě jednou tedy prosím... Může se na tohle někdo kouknout z vedení? Mají složky (zejména wp-content a uploads) nastavená správně přístupová práva? Jelikož mě ten problém nepotkal a četl jsem, že byl nasazen nový server (možná si to pletu), nemůže být problém někde tam? Teď se ve WP dějou velké šachy, protože přišla zcela nová velká verze, tak se mohlo něco pohádat, každopádně vše ukazuje na stranu hostingu.

Děkuji za brzké vyřešení a věřím, že tento návod někomu pomůže... wink


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#2 2011-07-31 15:47:47

marek789
Endora uživatel
Registrován: 2011-07-30
Příspěvky: 15

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

A ako mam nastavit ten Chmod777 ? cez FTP? alebo ako newiem smile

Offline

#3 2011-07-31 16:00:29

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

marek789 napsal:

A ako mam nastavit ten Chmod777 ? cez FTP? alebo ako newiem smile

První je pro hosting Endora spíše teoretické...

Přes klasický WebFTP to myslím nepůjde, nevím, nezkoušel jsem to. Myslím však, že by neměl být problém nastavit číselnou hodnotu 777 přes FTP klient co máš v počítači (například FileZilla). Pokud klikneš na příslušnou složku a změníš atributy souboru. Nevdříve se však raději podívej, jestli máš vyplněnou položku v administraci WordPress (Nastavení / Média) viz čtvrtý odstavec.

Pokud by náhodou ani jeden z těchto triků nepomohl, nezlob se, ale jiná řešení jsem nebyl schopen najít. Doufám, že se k tomuto vyjádří někdo povolanější a přijde s řešením problému (zřejmě tedy na straně serveru)...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#4 2011-07-31 16:08:03

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

Presne tak, cez webftp to možné nieje, jedine cez klienta ako FileZilla, TotalCommander alebo iný zmenou atribútou daných zložiek.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2011-07-31 16:11:58

marek789
Endora uživatel
Registrován: 2011-07-30
Příspěvky: 15

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

zeminem napsal:
marek789 napsal:

A ako mam nastavit ten Chmod777 ? cez FTP? alebo ako newiem smile

První je pro hosting Endora spíše teoretické...

Přes klasický WebFTP to myslím nepůjde, nevím, nezkoušel jsem to. Myslím však, že by neměl být problém nastavit číselnou hodnotu 777 přes FTP klient co máš v počítači (například FileZilla). Pokud klikneš na příslušnou složku a změníš atributy souboru. Nevdříve se však raději podívej, jestli máš vyplněnou položku v administraci WordPress (Nastavení / Média) viz čtvrtý odstavec.

Pokud by náhodou ani jeden z těchto triků nepomohl, nezlob se, ale jiná řešení jsem nebyl schopen najít. Doufám, že se k tomuto vyjádří někdo povolanější a přijde s řešením problému (zřejmě tedy na straně serveru)...

A vedel by si mi to spraviť? mas ICQ alebo Skype

Offline

#6 2011-07-31 16:59:18

marek789
Endora uživatel
Registrován: 2011-07-30
Příspěvky: 15

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

zeminem napsal:
marek789 napsal:

A ako mam nastavit ten Chmod777 ? cez FTP? alebo ako newiem smile

První je pro hosting Endora spíše teoretické...

Přes klasický WebFTP to myslím nepůjde, nevím, nezkoušel jsem to. Myslím však, že by neměl být problém nastavit číselnou hodnotu 777 přes FTP klient co máš v počítači (například FileZilla). Pokud klikneš na příslušnou složku a změníš atributy souboru. Nevdříve se však raději podívej, jestli máš vyplněnou položku v administraci WordPress (Nastavení / Média) viz čtvrtý odstavec.

Pokud by náhodou ani jeden z těchto triků nepomohl, nezlob se, ale jiná řešení jsem nebyl schopen najít. Doufám, že se k tomuto vyjádří někdo povolanější a přijde s řešením problému (zřejmě tedy na straně serveru)...

už som nastavil to 777 na to filezilla ale stale my to nejde pls daj my tvoj kontakt dako my to vysvetlis ako presne to mam nastavit pls

Offline

#7 2011-07-31 17:17:54

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

Já na to teď nemám čas.
Zkoušel jsi to co jsem psal?

...podívat se přímo do administrace WordPress, jestli máte v menu Nastavení / Média nastavenou cestu v položce "Ukládat nahrané soubory v adresáři"...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#8 2011-07-31 17:20:18

marek789
Endora uživatel
Registrován: 2011-07-30
Příspěvky: 15

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

zeminem napsal:

Já na to teď nemám čas.
Zkoušel jsi to co jsem psal?

...podívat se přímo do administrace WordPress, jestli máte v menu Nastavení / Média nastavenou cestu v položce "Ukládat nahrané soubory v adresáři"...

noo ano okrem toho kodu  sad  ale aj tak tomu nechapem keby si my pomohol bol by som ti vdačný smile

Offline

#9 2011-07-31 19:08:58

marek789
Endora uživatel
Registrován: 2011-07-30
Příspěvky: 15

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

JF napsal:

Presne tak, cez webftp to možné nieje, jedine cez klienta ako FileZilla, TotalCommander alebo iný zmenou atribútou daných zložiek.

  8-)  8-)  Chcem sa spítať bude možne ešte davat subory na Wordpress? smile  bez takychto nastavení  wink

Offline

#10 2011-07-31 20:05:58

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

Bude to možné ako sa to opraví, vyzerá to byť globálna chyba, samozrejme to musí potvrdiť admin. Lebo ja do systému nevidím kde je presne chyba.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#11 2011-07-31 20:08:26

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

JF napsal:

Bude to možné ako sa to opraví, vyzerá to byť globálna chyba, samozrejme to musí potvrdiť admin. Lebo ja do systému nevidím kde je presne chyba.

Přesně. Řešení psaná nahoře jsou v podstatě opis toho co někdy někomu pomohlo, ale pomoci to nemusí. Proto je to třeba brát s rezervou, jako přechodné a vyčkat... smile


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#12 2011-07-31 20:34:52

marek789
Endora uživatel
Registrován: 2011-07-30
Příspěvky: 15

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

JF napsal:

Bude to možné ako sa to opraví, vyzerá to byť globálna chyba, samozrejme to musí potvrdiť admin. Lebo ja do systému nevidím kde je presne chyba.

Tak dúfam že to bude čo najskôr  wink  wink musime len čakať  8-)

Offline

#13 2011-08-02 16:48:16

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

Stále přetrvávají problémy, nebo už je to nějakým způsobem opravené? smile


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#14 2011-08-02 19:12:29

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

Už by to malo byť opravené, mne funguje všetko o čom bolo na fóre spomenuté že nejde.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#15 2011-08-02 19:20:14

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: „Dočasný adresář neexistuje“ [ŘEŠENÍ] (?)

JF napsal:

Už by to malo byť opravené, mne funguje všetko o čom bolo na fóre spomenuté že nejde.

No já jsem s tímto problémem také neměl problémy, ale vím o tom, že byl (skutečně byl)... smile


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK