#1 2022-09-21 05:11:43

Manhetn
Člen
Registrován: 2010-10-08
Příspěvky: 31
Web

Co znamená www6. a proč na tom funguje můj web?

Dobrý den,

Kdysi měl u mě kamarád hostovaný Wordpress web na subdoméně csgo.manhetn.info . Před necelým rokem mi napsal, že můžu jeho web i s administrací smazat. Nicméně nyní se mi ozval Google Search Console, že nemůže zaindexovat http://www6.csgo.manhetn.info/ . A jak vidím, na www6.csgo.manhetn.info funguje celý můj web.

Můžete mi prosím vysvětlit, proč se www6.csgo.manhetn.info přesměruje na můj web? Je to nějaký pozůstatek po kamarádově webu nebo nějaká chyba?

Dá se toto www6.csgo nějak odstranit?

Soubory .htaccess jsem kontroloval a nikde není toto přesměrování napsáno.

Předem děkuji za odpověď.

Vláčil.

Upravil Manhetn (2022-09-21 05:17:14)

Offline

#2 2022-09-22 19:08:01

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Co znamená www6. a proč na tom funguje můj web?

Dobrý den, jak se zobrazuje vaše stránka je jen a jen na vašem nastavení.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2022-09-23 02:43:32

Manhetn
Člen
Registrován: 2010-10-08
Příspěvky: 31
Web

Re: Co znamená www6. a proč na tom funguje můj web?

Ale kde se bere www6 ? Žádnou takovou subdoménu na FTP nemám a csgo jsem již před rokem smazal. Ale z nějakého důvodu funguje přesměrování všech souborů a stránek na www6.csgo.manhetn.info a netuším proč. Někde bude zakopaný pes :-/ .

EDIT: Možná blbě nastavený .htaccess jak koukám, jelikož pokud změním www6.csgo za něco jiného (např. www120.blabla ) tak web také načte. Ok, možná bude asi opravdu problém na mé straně.

EDIT2: Tak ani po smazání .htaccess souborů problém přetrvává. Opravdu netuším kde by mohl být problém. Děje se mi to i na mé sekundární stránce www.nutgon.cz . Adresu mohu upravit klidně na www585.blajfhd.nutgon.cz a stránka beztak načte. A na ni žádný .htaccess soubor nemám.

EDIT3: Ještě jsem se podíval do DNS záznamů v administeaci a v základu tam mám nastaveny tyto údaje, do kterých jsem samozřejmě nesahal obrazek.png
nedělá to DNS záznam s hvězdičkou?

Zkusil jsem záznam s hvězdičkou odstranit na nutgon.cz a už to tento problém nedělá. Takže řešením je smazání tohoto DNS záznamu? Raději se i zeptám, zda-li mám DNS záznamy správně nastavené, jelikož třeba právě na nutgon.cz se liší i localhost záznam, který odkazuje na IP úložiště a nikoliv na 127.0.0.1 .
obrazek.png

Upravil Manhetn (2022-09-23 03:59:23)

Offline

#4 2022-09-23 12:11:02

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Co znamená www6. a proč na tom funguje můj web?

Dobrý den, hvězdičkový záznam v DNS znamená že platí na vše ostatní co není uvedeno přesně, tj i na ty vaši různé tvary adres. Tím směruje každý název na naše servery a dle nastavení chování subdomén u vašeho webového prostoru se vloží patřičný obsah z FTP.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2022-09-23 12:47:53

Manhetn
Člen
Registrován: 2010-10-08
Příspěvky: 31
Web

Re: Co znamená www6. a proč na tom funguje můj web?

Jde mi o to, že mi google začal indexovat právě různé tvary adres místo www. Potřeboval bych, aby byl web přístupný jako každý jiný. Tzn. z www. případně subdomény.
Zatím upravuji nutgon.cz , nastavil jsem jej takto
obrazek.png
Nicméně www.nutgon.cz stále nefunguje. Nyní pouze nutgon.cz . Zkusím počkat a uvidím.

Upravil Manhetn (2022-09-23 13:03:03)

Offline

#6 2022-09-23 14:17:48

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Co znamená www6. a proč na tom funguje můj web?

www varianta mi funguje, samozřejmě nastavení nemusíte provádět úpravou DNS zóny, postačí nastavit ověřování a pokud není požadovaná adresa v přístupu na danou prezentci tak vynutit tuto adresu přes .htaccess - tj 3 řádku v tomto souboru vyřeší všechno přesměrování z jakékoliv subdomény na hlavní adresu


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2022-09-23 16:37:12

Manhetn
Člen
Registrován: 2010-10-08
Příspěvky: 31
Web

Re: Co znamená www6. a proč na tom funguje můj web?

Dobrá, ještě se na to podívám, ale rád bych měl subdomény vypsané před doménou (tzn. něco.nutgon.cz a nikoliv za) . A hlavně nemít tu hvězdičku, jak jsem psal, Google Search Console mi začal indexovat stránky začínající na www6.csgo.manhetn.info . Takhle riskuji, že bude na Googlu ohledně mého webu velký zmatek. Proto mě napadlo odstranit DNS s hvězdičkou.

Tzn. pokud bych chtěl přidat subdoménu, stačí přidat nový A záznam a subdoména by měla začít fungovat (pokud složky na FTP slouží jako subdomény) ?

EDIT: Ano, tak po přidání A záznamu poradna.manhetn.info se chytla subdoména smile .

Takže můj poslední dotaz zní, co s těmi localhost.nutgon.cz a localhost.manhetn.info ? Mohu je vymazat nebo jsou k něčemu důležité?

Upravil Manhetn (2022-09-24 04:04:30)

Offline

#8 2022-09-24 17:09:41

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Co znamená www6. a proč na tom funguje můj web?

Dobrý den, localhost by měl sloužit pro lokální věci na vaši doméně. Záznamy samozřejmě můžete smazat pokud je nevyužíváte, systém je vytváři již spíš z historickýho hlediska.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2022-09-25 01:51:36

Manhetn
Člen
Registrován: 2010-10-08
Příspěvky: 31
Web

Re: Co znamená www6. a proč na tom funguje můj web?

Dobře, localhost jsem tedy také smazal. Takže to bude asi vše. Děkuji za rychlé odpovědi i o víkendu.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK