#1 2010-08-20 22:18:18

akanahe
Člen
Registrován: 2010-08-20
Příspěvky: 2

Re: dns

Mám svoji dns 2. řádu a nechci pro tento hosting přímo používat doménu 2.řádu.. jde použít i vlastní doménu 3. řádu ?

Např. mám doménu  domena.cz a v dns si vytvořím dns  zdarma.domena.cz a tuto pak nasměruji na ip endora.cz
a v hosts.conf chci pak přidat novej záznam aby to Apache poznal

jde to v tomto vašem hostingu udělat nebo to je placené ?
(zatím to řeším vytvořením domény 3.řádu co nabíne Váš hosting .. neco.funsite.cz a poté v mém dns vytvorím přesměrování z domény např: zdarma.domena.cz na neco.funsite.cz .

Offline

#2 2010-08-21 09:57:14

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: dns

DO systému si môžeš pridať jedine doménu 2 rádu pokiaľ sa jedná o tebou zakúpenú doménu.
Samozrejme že automaticky fungujú potom aj doménu 3 rádu na tvojej doméne tým že v priečinku na FTP domena.cz/web/ si vytvoríš napríklad názov zdarma ktorý bude braný ako adresa zdarma.domena.cz
Potom je už len na tebe či na endoru nasmeruješ pomocou a záznamu len adresu zdarma.domena.cz ale nasmeruješ celú doménu. Do webadminu ju musíš pridať ako celok a využiť z nej len časť ktorá ti smeruje na servery Endora.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2010-12-10 05:41:00

akanahe
Člen
Registrován: 2010-08-20
Příspěvky: 2

Re: dns

Už to mám vyřešeno.
Stačilo na chvíli přez můj dns server nasměrovat celou dns 2. ho řádu na ip endora a chvili počkat a v administraci endory nastavit  doménu 3.řádu a po té nasměrování celé domény 2. řádu u mého dns serveru zrusit a nechat tam nasměrovanu jen tu dns 3. radu a v mem dns serveru tu domenu 3.řádu směrovat na ip endory takze jde i použit takto doménu 3.řádu tongue např: neco.nekde.cz  a nemusím směrovat celou domenu *.nekde.cz

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK