#1 2010-07-24 04:58:19

danielma
Člen
Registrován: 2010-07-24
Příspěvky: 53

Re: opakoaně se nedá přihlásit

Dobrý den,
mám Drupala a když se odhlásím a chci znovu přihlásit opakovaně mi to nejde a po nějakém čase to zase jde. Dřív se to dalo vyřešit tím, že jsem napsal svou adresu/admin a pak už se přihjlásit šlo. Ale teď mi to hlásí 403 na tenhle pokus a když dám přímo svou adresu smysl.6f.sk (je jedno jestli s www nebo bez), jede to.
A pak mám asi úplně hloupý dotaz:
Co vše musím za zálohovat k sobě na počítač abych měl jistotu, že nepiřjdu o svou práci ?
(na ftp web.backup s nejnovějšm datem a backup  asi 10 databází s nejnovějším datem ? )
Stačí to ?
A jak přimět Endoru aby udělala zálohu, když jsem víc změnio, abych nemusel čekat na pravidelnou zálhu ? (kdyby se něco pokazilo, nerad bych přišel třeba o půl dne práce). Díky Martin

Offline

#2 2010-07-24 10:46:34

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: opakoaně se nedá přihlásit

V drupale sa nevyznám, lebo sa mi ten systém vôbec nepáči. Môžno je problém niekde v cookies a cache tvojho prehliadača, presne to stanoviť neviem prečo sa nedá prihlásiť. S tou 403 nebude chyba v htaccess? Zrejme ti na FTP chýba. Ohľadne záloh, tie Endora robí prevažne v nočných hodinách, toto ovplyvniť nieje možné. Ak potrebuješ zálohu v inom čase odporúčam si sťahovať FTP pomocou nejakého klienta napr FileZilla.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2010-07-24 12:20:50

danielma
Člen
Registrován: 2010-07-24
Příspěvky: 53

Re: opakoaně se nedá přihlásit

Děkuju moc,
ale bohužel nic z toho nepomohlo.
Cookies jsem vymazal, cache nevím jak ovlivnit.
.htaccess tam je, pro jistotu jsem ho přehrál orig. verzí, stále nic.
Jen jedna změna - ani ráno to nejde, dřív stačilo pár desítek minut a dalo se pak přihlásit.
Píše to:

403 - Přístup odepřen
Uživatel pravděpodobně nemá nahraný index.php nebo index.html.

A nahoře se stále točí ukazatel, že se to nahrává a dole je napsáno Hotovo.
A ještě nahoře je 404-Stránka nebyla nalezena.
Dělá to když dám smysl.6f.sk/admin nebo když se pokusím přihlásit - dělá to z IE, Chromu i MOzilly.
Díky moc za pomoc.

Offline

#4 2010-07-24 12:22:32

danielma
Člen
Registrován: 2010-07-24
Příspěvky: 53

Re: opakoaně se nedá přihlásit

A samozřejme index.php tam je. Martin

Offline

#5 2010-07-24 13:26:14

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: opakoaně se nedá přihlásit

No ono to hodí do adresára admin v ktorom nieje index preto tá hláška.
Drupal je pre mňa španielska dedina. Mal som česť sa s ním zoznámiť ale nikdy viac. Mám rád Joomlu.
Istotne sa niekto nájde čo sa v ňom vyzná a poradí ti čo a ako.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2010-07-24 14:04:02

danielma
Člen
Registrován: 2010-07-24
Příspěvky: 53

Re: opakoaně se nedá přihlásit

Vyřešeno!! Díky za pomoc, nakonec jsem na to přišel sám.
Už jsem na to přišel - nápověda pro blbce jako já - nesmíte mít adresáře nazvané node a admin.
Když chci odkazovat na soubor, dá se to udělat pomocí .htaccess (nápověda na jakpsatweb.cz) a absolutní adresu musím udělat ne <!-- w --><a class="postlink" href="http://www....">www....</a><!-- w -->, ale http://www.....

Martin

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK