#1 2017-12-07 21:12:30

comander
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 14

Error establishing a database connection

Přesunul jsem zálohu webu a když chcu jít na web tak mi to napíše chybovou hlášku.
[Error establishing a database connection]
Co s tím můžu dělat ?
Online
Report Delete Edit Quote
#112017-12-05 07:05:46
TomasEndora
Podpora
Registered: 2017-09-05
Posts: 20
Email
Error establishing a database connection znamená, že máte nesprávné údaje v souboru wp-config.php. Zde se nastavuje přihlašování do databáze. Zkontrolujte, zda se údaje zde uvedené opravdu shodují se správnými údaji.
Dále může jít o poškození samotné databáze a musíte učinit několik kroků k její opravě.
Opravu databáze zahájíte přidáním následující hodnoty do souboru wp-config.php:
define('WP_ALLOW_REPAIR', true);
Jakmile tak učiníte, přejděte na adresu:
http://www.VASEDOMENA.cz/wp-admin/maint/repair.php.


[Prosím nemohly by jste mi to opravit ? Myslím že neumím nastavit databázi ve wp- config.php nebo nevím co mám špatně.]

Offline

#2 2017-12-08 12:14:31

TomasEndora
Podpora
Registrován: 2017-09-05
Příspěvky: 74

Re: Error establishing a database connection

Dobrý den,

díval jsem se do konfigurace souboru wp-config.php na webovém prostoru cz.mzf.cz a byl zde problém, že jste měl špatné údaje o define('DB_USER', kde jste se odkazovali na neexistujícího uživatele. Uživatele jsem vytvořil a přiřadil práva k DB.

Offline

#3 2017-12-08 16:39:47

comander
Endora uživatel
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 14

Re: Error establishing a database connection

Dobrý den, můj problém zpočívá v tom že šablona která byla nastavená a připravená na okamžité spuštění tedy na webu kitpvp.cz nefunguje nevím proč, to mám tím pádem celé nastavovat znovu?

Offline

#4 2017-12-09 17:58:36

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Error establishing a database connection

WordPress je systém ktorý nemá moc rád zmenu adresy keďže všetko do databáze ukladá vrátene domény. To samé platí i pre niektoré jeho šablóny ktorý sa naviažu na aktuálnu doménu a pri zmene domény je nutné šablónu nainštalovať odznova. Tiež je možnosť kontaktovať tvorcu šablóny aby vám poskytol postup ktorým je možné docieliť zmenu url adresy.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK