#1 2016-01-10 16:16:52

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Potřebuju návod

Zdravím,

nakonec jsem se rozhodl pro zakoupení zlevněné castleofhealth.eu domény. Jak na tuto doménu poté mohu přesunout svůj web, který je momentálně na castleofhealth.maweb.eu?
Nemůžu nikde najít návod sad

Karel


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#2 2016-01-10 16:19:21

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Potřebuju návod

Sú 2 možnosti. Novú doménu pridáte ako ALIAS =  nemusíte prenášať obsah FTP, alebo k nej založíte bežný hosting (napr FREE) a obsah prekopírujte manuálne, tj stiahnuť cez FTP do PC a následne nahrať na nové umiestnenie. Ak si nebudete vedieť rady, napíšte a obsah vám presuniem.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2016-01-10 19:17:54

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Potřebuju návod

karlos99 napsal:

... Nemůžu nikde najít návod ...

Návod je uveden v tématu Návody a postupy.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#4 2016-01-13 09:05:55

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Potřebuju návod

JF napsal:

Sú 2 možnosti. Novú doménu pridáte ako ALIAS =  nemusíte prenášať obsah FTP, alebo k nej založíte bežný hosting (napr FREE) a obsah prekopírujte manuálne, tj stiahnuť cez FTP do PC a následne nahrať na nové umiestnenie. Ak si nebudete vedieť rady, napíšte a obsah vám presuniem.

Děkuji za návod. Soubory mám již přesunuté, ale můj redakční systém vykazuje problém. Pokud udělám změnu ve widgetech, nezobrazuje se! Zdá se, že se musí přenastavit něco ve WordPressu, který využívám.


To co jsme již udělal je změna adresy WP a změna adresy webu v obecném nastavení.


Jakmile vše zprovozním, je možné doménu castleofhealth.maweb.eu na ALIAS?


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#5 2016-01-13 18:17:13

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Potřebuju návod

WP je systém ktorý ťažko zvláda zmenu adresy. Samozrejme je to možné jednoduchšie vykonať napríklad pomocou pluginov ktoré prepis adries v databázy zvládnu za vás (osobne otestované nemám). Následne je možné pôvodnú doménu odstrániť a pridať ako alias k novej doméne.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2016-01-13 20:18:51

karlos99
Člen
Místo: Paršovice
Registrován: 2012-10-27
Příspěvky: 187
Web

Re: Potřebuju návod

JF napsal:

WP je systém ktorý ťažko zvláda zmenu adresy. Samozrejme je to možné jednoduchšie vykonať napríklad pomocou pluginov ktoré prepis adries v databázy zvládnu za vás (osobne otestované nemám). Následne je možné pôvodnú doménu odstrániť a pridať ako alias k novej doméne.


Rozhodl jsem se vše udělat ručně, neboť jsem dopoledne dostal perfektní myšlenku, jak na to.

Mám ale ještě dotaz ohledně toho alias. Doménu je tedy nutné první smazat? Myslel jsem, že do nějakého htacess vložím příkaz k přesměrování a informaci pro vyhledávače, abych neztratil SEO.

Moc děkuji za spolupráci big_smile


castleofhealth.eu - web vytvořený se záměrem šířit znalosti o zdravé stravě po Evropě přehlednou a zajímavou formu a spolu s jednoduchými recepty

Offline

#7 2016-01-13 21:41:04

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Potřebuju návod

Ak ju chcete pridať ako ALIAS k inému webhostingu, je nutné prv zrušiť webhosting k tejto doméne. Samozrejme môžete hosting ponechať a presmerovanie vykonať tak alebo tak pomocou súboru .htaccess


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK