#1 2015-05-19 18:03:20

antonio22
Endora uživatel
Registrován: 2015-01-01
Příspěvky: 4

chyba - rise execution time

Zdravím, letos se hraji s joomlou a virtuemartem. už jsem je měl asi 10x nainstalované a přeinstalované, ale při aktuální instalaci, když něco změním ve virtuemartu, tak mi vypíše hlášku (viz níže). změny se sice uloží, ale ukládání trvá mnohonásobně déle. poradíte co s tím? na fórech jsem našel něco o zvýšení execution timeu, ale nechápu jaktože tento problém nastal zničehonic až při několikáté instalaci....
hláška:
alterColumns alterKey not finished, please rise execution time and update tables again
compareUpdateTable alterKey not finished, please rise execution time and update tables again

Offline

#2 2015-05-20 08:44:13

henk
Podpora
Registrován: 2013-10-10
Příspěvky: 99

Re: chyba - rise execution time

Zpomalení aplikace můžou způsobit špatné pluginy nebo nějaká jiná chyba. Navýšením max_execution_time by se jen obcházela.
Také množství položek v aplikaci (zboží) může mít negativní vliv na rychlost.

Zkusil bych deaktivovat pluginy a optimalizovat tabulky v databázi Virtuemartu. Optimalizaci provedete v PHPMyAdminu dostupném po kliknutí na název DB ve Vaší administraci na Endoře.

Offline

#3 2015-05-24 07:19:39

admin86
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-30
Příspěvky: 5

Re: chyba - rise execution time

dobrý den,

potýkám se se stejným problémem:
nevím kde by mohla být chyba a pkug iny myslíte od virtuematu?nebo jakékoliv jiné.
a optimalizace se provede kde v PHPmy Adminu?

děkuji

Offline

#4 2015-05-24 08:48:16

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: chyba - rise execution time

V phpmyadmin si otvoríte požadovanú databázu, označíte tabuľky ktoré chcete optimalizovať, vyberiete z rolovátka túto možnosť a dáte vykonať.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2015-05-24 09:09:18

admin86
Endora uživatel
Registrován: 2011-06-30
Příspěvky: 5

Re: chyba - rise execution time

děkuji, vyzkoušel jsem to, proces optimalizace proběhl:

Váš SQL-dotaz byl úspěšně vykonán.
OPTIMIZE TABLE `e_virtuemart_adminmenuentries`, `e_virtuemart_calcs`, `e_virtuemart_calc_categories`, `e_virtuemart_calc_countries`, `e_virtuemart_calc_manufacturers`, `e_virtuemart_calc_shoppergroups`, `e_virtuemart_calc_states`, `e_virtuemart_carts`, `e_virtuemart_categories`, `e_virtuemart_categories_cs_cz`, `e_virtuemart_category_categories`, `e_virtuemart_category_medias`, `e_virtuemart_configs`, `e_virtuemart_countries`, `e_virtuemart_coupons`, `e_virtuemart_currencies`, `e_virtuemart_customs`, `e_virtuemart_invoices`, `e_virtuemart_manufacturercategories`, `e_virtuemart_manufacturercategories_cs_cz`, `e_virtuemart_manufacturers`, `e_virtuemart_manufacturers_cs_cz`, `e_virtuemart_manufacturer_medias`, `e_virtuemart_medias`, `e_virtuemart_migration_oldtonew_ids`, `e_virtuemart_modules`, `e_virtuemart_orders`, `e_virtuemart_orderstates`, `e_virtuemart_order_calc_rules`, `e_virtuemart_order_histories`, `e_virtuemart_order_items`, `e_virtuemart_order_userinfos`, `e_virtuemart_payment[...]

ale když chci uložit nějakou změnu v nastavení virtuemartu, tak mi to opět dělá  to samé:(


3.0.9vm
2.28 J

děkuji a nanapadá mě co by bylo zle

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK