#1 2015-04-21 19:57:01

kc15
Endora uživatel
Registrován: 2015-04-21
Příspěvky: 2

moje ID pro dva administrátory?

Když si kvůli webu zaregistruju mojeID jak to bude fungovat když potřebuju aby se jako administrátor přihlašoval další člověk? Jde mě o to jestli pak nemůžu mojeID používat i jinde aby ten druhý administrátor tím neměl přístup i jinam kde mojeID použiju. nebo jestli je možné si na sebe zaregistrovat dvě různé mojeID s tím že jedno budu s kolegou používat pro administraci tady na webu a druhé sám v e-shopech a podobně. možná se ptám blbě, ale zatím to neznám :-)
Díky za vysvětlení.

Offline

#2 2015-04-21 20:30:14

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: moje ID pro dva administrátory?

MojeID je Váš účet a neměl by jste poskytovat údaje třetím osobám. Pak se mohou Vašim jménem registrovat na různých stránkách a lehce jej zneužít.

Je nutné si uvědomit význam obsahu slova administrace. Administrace účtu zde na Endora, nebo administrace konkrétního webu?

Pokud potřebujete někoho "pustit" ke kompletní administraci webu (domény), lze pro takového uživatele vytvořit jak samostatný FTP přístup k dané doméně, tak i samostatný přístup k SQL databázi.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2015-04-21 23:47:40

kc15
Endora uživatel
Registrován: 2015-04-21
Příspěvky: 2

Re: moje ID pro dva administrátory?

Diky. takze mojeID se neda nijak bezpecne pouzit pro dalsiho.
Dalsi pristup jde i bez mojeID. Tak to je ok.
Zatim to je tak ze jsem tady dnes zaregistroval jeden ucet ve verzi Lite s jednou domenou 3.radu a k ni potrebuju pristup pro dalsiho cloveka. ID si teda zaregistruju a on ho nepouzije.
Snad krome klasickeho ftp se on bude moct prihlasit i pres webove ftp?
Snad bude stacit ze kolega bude delat administraci jen konkretniho webu. Uctu snad asi ne i kdyz idealne i toho kdyby to nahodou bylo potreba.

Upravil kc15 (2015-04-21 23:57:13)

Offline

#4 2015-04-22 12:32:29

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: moje ID pro dva administrátory?

Osobne predpokladám ak niekomu dáte prístup na správu jednej domény, tak mu postačuje prístup na FTP a databázu. Z môjho pohľadu dávať niekomu prístup do webadminu (tj správy celého účtu) je riziko na ktoré už doplatilo veľa užívateľov.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK