#1 2014-12-20 19:19:43

ypres
Endora uživatel
Místo: Pardubice
Registrován: 2011-01-08
Příspěvky: 64
Web

Opakované "zavirování" webu

Ahoj, mám docela problém, několik domén mi napadl nějaký "virus" nebo co.
Spočívá to v tom, že jakmile vlezu do editoru, tak na mne vyskočí místo standartního kódu tu hrůzu dole + to smaže všechny pluginy a oznámí to suchou hlášku

„Plugin wordpress-seo/wp-seo.php byl deaktivován, protože se objevila chyba: Plugin patrně nemá platnou hlavičku se základními informacemi“

.
Zajímavé je že když se to opraví, tak to funguje vždy do doby než chci něco udělat v editoru nebo v pluginech. Znovu zavirování spouští použití /wp-admin/theme-editor.php a /wp-admin/plugins.php.
Řešil jsem to už s kamarádem co mi občas pomáhá u věcí na které můj skill nestačí.
Vyčistil mi všechny napadené weby a do dvou dnů to tam bylo zpátky (dokonce aniž bych na těch webech cokoli udělal).
Mám vyčištěné weby, přeinstalované WP, změněné hesla, FTP používám jenom přes webrozhraní, a fakt nevím co mám ještě dělat. Poslední co jsem ještě nezkoušel je změna šablony (reinstal nepomohl).
Protože takhle to vypadá jakoby ten problém byl na hostingu. Můžete se mi prosím podívat?
Nejvíc tím trpí www.pardubaci.eu - tam jsem si dokonce jistý že to není nějakým pluginem protože ty jsou smazané.

PS: už jsme to řešili na Separatisotvi http://www.separatista.net/forum/tema/p … i-hlavicce ale taky bez úspěchu.
Nevíc to asi fakt nebude pluginama protože to dělá i když žádné pluginy nemám.

dík


sojz2.jpg
ZDE klikni pro zvětšení

Upravil ypres (2014-12-20 19:21:20)

Offline

#2 2014-12-20 20:07:10

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Opakované "zavirování" webu

ypres napsal:

... Mám vyčištěné weby, přeinstalované WP, změněné hesla, FTP používám jenom přes webrozhraní, a fakt nevím co mám ještě dělat. ...

Provést důkladnou antivirovou kontrolu svého PC a všechny napadené soubory odstranit.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2014-12-21 01:38:29

ypres
Endora uživatel
Místo: Pardubice
Registrován: 2011-01-08
Příspěvky: 64
Web

Re: Opakované "zavirování" webu

díky, ale to jsem samozřejmě taky udělal

Offline

#4 2014-12-21 12:48:38

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,894

Re: Opakované "zavirování" webu

Predpokladám že vyčistenie stránok nebolo dôkladné a na FTP i napriek tomu zostalo dostatok súborov ktoré sa dokážu rozširovať. Odporúčanie je zmazať celý obsah FTP a stránku vytvoriť nanovo aby bolo 100% zaručené že tam neponecháte infikovaný súbor cez ktorý môže útočník na web pristupovať.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK