Nejste přihlášeni
já nevím jak dlouho jsem nebyl dostupný. Každopádně od okamžiku kdy jsem se dostal k PC to bylo tak 15 minut. Netuším kolik před tím.
neplánovaný výpadek tohohle rozsahu? No potěš koště.
localhost by měl být 127.0.0.1
No a jestli ty IP sedí s administrací tak je to správně.
jako třeba teď? Kdy spadlo úplně všechno? Včetně titulní stránky endora? To aby se člověk bál, že ukončili činnost..
Jenom představa - přijdu si takhle na prezentaci kde mám klientovi ukázat nový web. A šup. Nelze se připojit k databázovému serveru. Co zo toho vyplývá? Buď se na mě klient vykašle, že jsem mu nic nevytvořil. Nebo, pokud se mi podaří mu situaci vysvětlit, tam budeme sedět a koukat a dokola mačkat f5 dokud stránka nenaběhne. Ani jedno není nic co bych si přál.
Ovšem v situaci kdy si někdo z podpory najde 20 sec aby napsal - dostávka 15 minut toho a toho data v tolik a tolik. Tak jednání odsunu nebo hodím web do wampu a je to. Nehledě na to, že moderátoři fóra určitě ten čas mít budou. A jestliže jsou za svou práci placeni..
už to jde. Nehlášený výpadek. Endora, take a deep breath and stop working
Možná by nebylo od věci hlásit předem odstávky serverů a případně je nedělat ve špičce.
Mě už to netíží. Dnešní totální výpadek mě ujistil, že i poslední doménu co u vás mám bych měl odsunout jinam, ale ostatní uživatelé to jistě ocení.
jasně. Vymažeš A záznamy které tam jsou a vytvoříš podle toho co jsem psal nové. Tu IP adresu na kterou to má směřovat musíš opsat ze své administrace - tlačítko DNS u domény. Nic na tom nebudeš měnit, jen tam okopíruješ to co tam je. teda localhost *.example.se a example.se
tak to jsou jen funkce navíc. Nijak kritické v začátcích. tohle jistí adminer a proftpd.
stačí přidat A záznam do domény
images.xille.cz_____další políčko_____IP tvé VPS
ttl 1800
a potom v příkazovém řádku zadat toto (přihlášený za roota):
nano /etc/apache2/ports.conf
a připsat do něj:
<VirtualHost *:80>
ServerName images.xille.cz
ServerAlias images.xille.cz
DocumentRoot /var/www/xille.cz/sub/images
</VirtualHost>
Pak stiskni Ctrl+O pak enter pak xtrl+x
Pak vytvoř třeba pomocí FTP klienta tu složku kterou budeš mít za DocumentRoot
a pak do příkazového řádku napiš:
/etc/init.d/apache2 restart
toť vše. Pak ti bude ta subdoména fungovat. Samozřejmě po tom co se nastaví DNS záznamy.
ten návod na který ho odkazujete je pro změnu DNS serverů. A to je někdy zpoplatněné - plus prodloužení domény samo.
Stačí jenom přidat A záznamy ve tvaru jaký máte v administraci domény na endoře.
tedy třeba
*.example.com_______další políčko_______88.86.120.23
example.com_______další políčko_______88.86.120.23
ttl nechte třeba 1800 je to fuk
A je po srandě. Převodem domén na servery endora jim dáte jen šanci se chlubit "už spravujeme 234567876543456 domén, to jsme super" a to si nezaslouží.
5 klíčových slov a google ví. https://www.google.cz/#hl=en&safe=off&s ... 80&bih=711
víte co to znamená smazat téma?
Domény druhého řádu jsem si odviroval a už od včera jsou hostované jinde. Domény třetího řádu jsou nepodstatné. Zazálohováno mám. Nic po vás nechci. Nenamáhejte se.
CRON a export do ftp. A pak nějaký scriptík který to z ftp stáhne a dejme tomu přejmenuje podle data. Tady ti nikdo vstříc nevyjde musíš sám
Ale pozor, FTP funguje jako když nefunguje. Na jeden soubor jo, ale na víc nějak ne.
super. Přes FTP jsem to stále nestáhl. Nejde to ani po jednotlivých složkách s pár soubory.
A Vaše funkce "vygenerovat zálohu webu" je taky super. Odkaz na zálohu je "page not found".
hm, FTP máte přetížené, pořád háže chyby, kopírování obsahu FTP je fakt utrpení. Domény druhého řádu stěhuji pryč, domény třetího řádu nevim. Asi smažu. Na weby celého projektu vám útočí hacker a ani neumožníte stažení obsahu webu v nějakém rozumném čase. Už to stahuji přes 2 hodiny a to tam neni víc než 500 MB celkem. Lituji, že jsem zaplatil PLUS. Nechápu, že máte povolené vzájemné ovlivnění adresářů domén.
Rozhodně nedoporučím tento hosting dál. Topic můžete smazat, je k ničemu.
Edit: Jo jen pro info - filezilla s nastavením které používám vždycky mě nepustí nikam. Stáhnu 50-60 souborů a konec, tváří se, že jsem připojený už 6x.
Total commander nepoužitelný, 2-5% souborů (což činí tak 200-500 souborů) se nestáhne, končí chybou příkazu PORT
Nakonec z linuxu přímé připojení tak nějak funguje, ale rychlost je zoufalá.
Mohu vědět o jaký bezpečnostní problém se jedná u domén na účtu s mojeid webkamileu? U domén jsou použité různé CMS, různé pluginy a tak vůbec. Můžete mi dohledat o jaké soubory se jedná abych si mohl dohledat o co jde? Hesla k FTP jsem změnil.
stačí použít funkci vzhledu "menu" a nepřidat do ní stránku kterou chceš vynechat
Zdravím nemáte někdo zkušenosti s wordpress MU a SQlite? Přesněji potřebuji toto:
Hlavní systém tedy stránku v rootu + network admin + informace o síti webů, domain maping, vzhledy a uživatele uložené v MySQL (PGSQL). Tedy přesně Chci mít všechno v MySQL kromě dat jednotlivých webů - subdomén, domén a subadresářů. Ty bych chtěl ukládat do SQlite. Přesněji každý do své vlastní SQlite DB - tedy vlastního souboru kvuli přenositelnosti. Máte s tím někdo zkušenosti? Už takhle mi dalo spoustu práce aby WP uměl namapovat domény, 2. a 3. řádu + subadresáře na jednotlivých doménách, najednou. Ale s tímhle si pořád nevím rady.
Jde mi především o škálovatelnost celé aplikace, protože mám v plánu spravovat jednou instancí wordpressu velké množství domén, uživatelů atd. Databázově je to hrozně náročné. Na svém serveru už má databáze skoro 300 MB a nějakých 16500 tabulek a ty jsou všechny poloprázdné (max stovky záznamů). Další růst je na běžných hostinzích téměř nemožný a přitom jde jen o servírování dat v řádech jednotek kb z databáze a pár obrázků. Tady na hostingu mám jen takovou výkladní skříň a i ta už se mi nepříjemně rozrůstá. Ovšem tohle SQlite řešení by mi tenhle problém odstranilo. Nehledě na to, že tahle databáze je o několik řádů rychlejší než MySQL, pokud jde o takhle malá data. A z jednoho hostingu by tak byl systém schopný obsloužit stovky webů čímž by byly náklady minimální.
V podstatě jde o to aby každá substránka wordpressu netvořila nových 11 tabulek, ale aby si vytvořila vlastní SQlite db. Problémem jsou transakce a pokročilejší funkce mezi databázemi, ale bez toho se obejdu.
Prosím o odpověď někoho kdo tomu rozumí. Rady typu: Zkus tenhle plugin, tohle nejde, atp. jsou mi k ničemu. Všechno jde, ale pluginy to nevyřeší, vyzkoušel jsem snad všechny co mají co dočinění s SQlite.
Dobrá dobrá. Beru na vědomí
No jde o to, že podstránek bude mnoho. A při 2000 tabulkách je to 6000 souborů na databázovém serveru. O to mi jde. S velikostí počítám, jen chci vědět jestli to nebude problém pro vás. WP můžu snadno přepnout na InnoDB.
ne, nejedná se o doplňky ani pluginy. Ty tabulky se přidávají protože se tvoří nové a nové podstránky. A pro každého uživatele je v podstatě dostupný celý wordpress. Určitě znáte wordpress MU. A rád bych dostal odpověď na moji otázku, která rozhodně nezněla: Jsem zoufalý systém mi dělá tabulky které nechci, co s tím?
Otázka byla jestli s tím vy nemáte problém, když se bude tvořit několik set až tisíc tabulek v MyISAM a jestli tedy nemám radši změnit engine na InnoDB. Mě je to jedno, systém poběží na obojím. Dneska odesílám peníze na Plus a tak bych rád věděl jestli do budoucna nebude nějaký problém.
Plugin Thumbnail For Excerpts přidá náhledový obrázek. Buď automaticky, pokud je v článku nějaký obrázek nebo ručně pokud chcete použít jiný nebo pokud ve článku žádný obrázek není.
stačí v přehledu stránek nebo příspěvků zmáčknout na "rychlé úpravy" a odškrtnout možnost "povolit komentáře" Nemá smysl cpát kvuli tomu další plugin.
Jak je to u vás? Nevadí když na MyISAMu budu mít v jedné databázi víc tabulek než je obvyklé? Zatím jich mám jen pár. +-190. Ale průběžně mi wordpress přidává další. Plánuji, že někdy příští týden už jich bude přes 500. A počet bude narůstat dokud nezaplním povolených 60 MB, pak se budu stěhovat jinam. Dat v těch tabulkách moc není, takže limit dovrším někde okolo 2000 tabulek. Ale vzhledem k tomu, že MyISAM dělá pro každou tabulku 3 soubory může to být pomněrně nepříjemné. Zvlášť když to udělá víc uživatelů.
Btw. Trochu jiný dotaz. Je možné nějak sloučit dva účty, které jsou pod jedním "mojeid" do jednoho?
Tak třeba avatary se do MySQL můžou ukládat celkem běžně. A není to o zatížení dvou serverů. Jakmile se do DB ukládají binárky, tak musí být počítáno už od návrhu aplikace se zátěží. A upřimně řečeno mi přijde lepší ukládat 5kb miniatury do db než mít obrovskou, nepřehlednou adresářovou strukturu. A teda je pravda, že NoSQL jsou stavěný na rychlý servírování v podstatě čehokoli.