Nejste přihlášeni
Stránky 1
Děkuji za rychlou reakci.
Phishing, spam apod. - tyto problémy se týkají pouze neověřeného FREE programu (a nikoliv ověřeného FREE skrze mojeID). Rozhodně bych mezi těmito variantami rozlišoval. Pochopím, pokud by pro neověřený FREE existovalo HTTPS pouze za příplatek.
Avšak pro ověřený FREE již žádný důvod pro příplatek nevidím - právě proto, že identita uživatele je garantována a tedy nikdo takový účet nezneužije (kromě toho CZ.NIC dává provozovatelům podporujícím mojeID zajímavé smluvní výhody, které převáží provozní náklady za vystavování certifikátů pro všechny ověřené FREE účty).
Každopádně prosím o znovuprojednání s vlastníky (včetně zdůraznění zásadního rozdílu mezi ověřeným FREE a neověřeným FREE, a to i ve vztahu ke smlouvám s CZ.NIC).
Zatím nechám toto téma otevřené.
Velcí hráči na trhu (Google, Mozilla, Microsoft, ...) zobrazují stránky bez HTTPS jako nebezpečné. Já a pravděpodobně mnozí ostatní (např. http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?id=11938 ) s tím souhlasím.
Endora pro free účty však certifikát nenabízí - viz. https://www.endora.cz/vlastnosti/https- … ts-encrypt . Uživatelé free účtů Endora jsou tedy ve svízelné situaci.
Nemohl jsem tomu odůvodnění ve výše odkázaném článku uvěřit, a tak jsem se podíval na politiku Let's Encrypt ohledně domén třetího řádu ( https://letsencrypt.org/docs/rate-limits/ ):
The main limit is Certificates per Registered Domain (50 per week). A registered domain is, generally speaking, the part of the domain you purchased from your domain name registrar. For instance, in the name www.example.com, the registered domain is example.com. In new.blog.example.co.uk, the registered domain is example.co.uk. We use the Public Suffix List to calculate the registered domain. Exceeding the Certificates Per Registered Domain limit is reported with the error message too many certificates already issued, possibly with additional details.
If you have a lot of subdomains, you may want to combine them into a single certificate, up to a limit of 100 Names per Certificate. Combined with the above limit, that means you can issue certificates containing up to 5,000 unique subdomains per week. A certificate with multiple names is often called a SAN certificate, or sometimes a UCC certificate. Note: For performance and reliability reasons, it’s better to use fewer names per certificate whenever you can.
Renewals are treated specially: they don’t count against your Certificates per Registered Domain limit, but they are subject to a Duplicate Certificate limit of 5 per week. Note: renewals used to count against your Certificate per Registered Domain limit until March 2019, but they don’t anymore. Exceeding the Duplicate Certificate limit is reported with the error message too many certificates already issued for exact set of domains.
(tučně jsem vyznačil nejdůležitější)
Nedávno tedy došlo k velké změně a tedy i kdyby Endora měla free účtů třeba milión, tak by mohla postupně každý týden nasadit 5000 certifikátů a za cca 1400 dní (zhruba 3.8 roků) by měl celý milión účtů automaticky se obnovující certifikát. To si myslím jsou krásná čísla vzhledem k tomu, že to vše je plně automatizovatelné (a to velice jednoduše - stačí vlastně cron job každý týden, který se podívá kterých dalších 5000 domén nemá ještě certifikát a prostě o ně zažádá v padesáti requestech pokaždé po stovce).
Myslím však, že Endora má mnohem méně free účtů než milión, a tedy 3.8 roků bude zřejmě mnohem "kratších".
Neuvažujete změnit přístup a začít poskytovat HTTPS i pro free účty?
Prosím též opravit odůvodnění v článku odkázaném výše, protože se zdá být falešné.
Diky za informaci - Endora FTP server skutecne vraci RST ("connection reset by peer") a je nutne uplne od nuly navazat nove spojeni.
Vytvoreni noveho spojeni a pokracovani v uploadu umi napr. FileZilla (a to v zakladnim nastaveni), kterou od nynejska budu pouzivat pro Endora hosting, dokud se neobjevi patch pridavajici podporu pro "retry" pro https://github.com/jomat/curlftpfs .
FTP mi bezne bezproblemove funguje, ale nyni jsem po nekolika letech potreboval nahrat dva soubory o velikostech 60 MB a 70 MB, avsak po chvili prenosu mi to hazi chybu, ze se neda dale zapisovat. Po nekolika pokusech jsem vysledoval, ze prenesene mnozstvi dat odpovida zhruba 42 MB.
Co s tim mam delat? Zkusil jsem soubory nahrat pres webove administracni rozhrani Endora a bezproblemove to slo. Kdyz uz jsem v tom byl, tak jsem zkusil nahrat i jeste vetsi soubor (250 MB) pres webove administracni rozhrani Endora a taktez to velice brzy kleklo. Vubec netusim proc tomu tak je.
Existuji nejake rozdilne limity zvlast pro kazde z nasledujicich?
a) prenosy pres FTP
b) prenosy pres webove administracni rozhrani
c) diskova kvota
Vim pouze o diskove kvote (celkova velikost + maximalni pocet souboru), ale o nicem jinem.
Prosim o vysvetleni a pomoc - FTP je muj primarni nastroj jako prenaset soubory (klikani na webu je prilis pracne a neprakticke/neautomatizovatelne).
Stránky 1