#1 Re: Náměty na inovace » [Vyřešeno] PHP 8 na Endoře ? » 2021-06-29 02:04:31

JF napsal:

Dobrý den, dle aktuální informace od administrátorů není v plánu zavedení php verze 8.

Velmi dissapointing... sad Tak teda Active24 no...

#2 Ostatní problémy » Přidání PHP 8 » 2021-06-26 01:42:59

matro
Odpovědi: 1

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, kdy asi tak přibližně můžeme očekávat přidání možnosti PHP verze na nejaktuálnější PHP 8 (8.0/8.1)?

Už dříve jsem někde (myslím snad i tady na foru) četl, že PHP 8 je v plánu až bude trochu více otestována a stable. Už je to přes půl roku a vzhledem k tomu, že aktivní podpora verze 7.4 končí za 5 měsíců (bude dostávat pouze security updaty) [zdroj], bylo by super kdyby se někdy v blízké době přidala osmička smile .

Nejde mi ani tolik o ten nový JIT kompilátor (ten ať je klidně vypnutý), jako spíše o typový systém a konstruktor tříd - obojí (mimo jiné novinky) používáme v práci odkud mám custom CMS, který používám i na své osobní projekty a pokaždé musím přepisovat nemalou část zdrojáku, když to chci nahodit semka na Endoru, aby mi to 7.4ka zchroustala smile

Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný víkend! smile

#3 Problémy s administrací » [Vyřešeno] Špatná legenda u správce souborů » 2020-12-18 23:24:08

matro
Odpovědi: 1

Zdravím, teď jsem si všiml tohohle ve správci souborů:

whyUDoThat.png

To je prank, nebo chyba? big_smile

#4 Ostatní problémy » Problém s SSL (asi?) » 2020-08-23 16:03:11

matro
Odpovědi: 1

Zdravím, objevil se mi na stránce https://global-collapse.com takový problém. Když se chci přihlásit, tak mě stránka místo na global-collapse.com, přesměruje na global-collapse.com:80 s hláškou že není možné navázat bezpečné spojení. Podle issue na GitHubu se to neděje jen na stránce s přihlášením (viz.) Na stránce jsem již dlouhou dobu nic neměnil a vše běželo v pořádku, problém se tam objevil z ničeho nic, tak mě napadlo jestli nebude problém někde tu. Děkuji!

#5 Re: Problémy s MySQL » [Vyřešeno] Update MySQL pro nativní podporu JSON » 2020-07-01 10:09:38

Děkuji za odpověď, po práci na to kouknu víc do detailu. Ještě tedy pár dalších otázek:

Kdybych se rozhodl objednat VPS, asi by moc nedávalo smysl tam hostovat jen databázi, ale rovnou celý ten web, že? Jak by to poté bylo se správou domény atd? Měl bych k tomu stále přístup normálně tady z webadminu, nebo je tam úplně jiná webová administrace?

Jak je to s výkonem/odezvou serveru VPS vs stávající shared webhosting (program PLUS)? Bude VPS v těch levnějších konfiguracích vždy výkonější, nebo alespoň stejný jako PLUS zde?

Mám zaplacený PLUS až do 14.3.2021, šel by zbývající čas případně nějak konvertovat a převést k tomu VPS a nebo k jinému webu který mám taky tady na Endoře (ten je ale na programu MEGA)?

Ještě jednou děkuji a přeji pěkný den! smile

#6 Problémy s MySQL » [Vyřešeno] Update MySQL pro nativní podporu JSON » 2020-06-26 21:59:21

matro
Odpovědi: 3

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je nějak možné updatovat MySQL verzi na 5.7 (nebo novější) kvůli nativní podpoře JSON typů. Pokud ano, jak/kde/za kolik? Pokud ne, je přechod na novou verzi v plánu někdy do budoucna?

Díky!

#8 Ostatní problémy » PHP 7.4 - nekompatibilní s verzí na Endoře » 2020-03-17 21:46:01

matro
Odpovědi: 2

Zdravím, kdy se chystá (jestli vůbec) možnost PHP 7.4 na Endoře? Nedávno jsem si zakoupil nový hosting s doménou a až teď jsem zjistil že nejvyšší verze je tu 7.3, se kterou je můj projekt nekompatibilní.

#9 Problémy s MySQL » MyISAM 500 error » 2019-08-25 01:47:16

matro
Odpovědi: 5

Zdravím,

když z Webadminu kliknu na MyISAM v menu Databáze MySQL (webadmin.endora.cz/user/db/myisam), stránka zobrazí 500 server error. InnoDB se načte normálně. Dále - nevím jestli je to related, ale předpokládám že je - mi nejde web (matronator.com) ani žádná ze subdomén (nelze se připojit k serveru).

Nějaké info, nebo fix-date? Tohle není poprvé co sou se serverem problémy a i přesto že si platím MEGA, furt nějaké výpadky nebo nestabilní rychlost, že fakt začínám uvažovat o přechodu na nějaký pořádný (zahraniční) hosting.

#10 Re: Ostatní problémy » [Vyřešeno] Hosting webu s vlastní doménou ze subdomény (alias k subdoméně) » 2019-04-25 22:21:07

Aj, toho jsem se bál když mi to nechtělo tu zálohu vyhodit zazipovanou ke stáhnutí. Děkuji!

#11 Re: Ostatní problémy » [Vyřešeno] Hosting webu s vlastní doménou ze subdomény (alias k subdoméně) » 2019-04-24 19:18:59

Děkuji za odpověď. Tak nakonec jsme se s majitelem webu dohodli že by bylo asi nejlepší převést obě stránky (i s doménou) z Webnode sem na Endoru. S Webnode (tou novou verzí) jsem nikdy nedělal a teď když koukám do administrace tak tam v podstatě nic není až na ty nejzákladnější věci (editace obsahu atd). Řešili jste už někdy dříve převod stránek z Webnode k Vám, pokud ano, nějaké rady jak postupovat? Už jsem psal na podporu na Webnode, ale čekám na odpověď. Děkuji.

#12 Ostatní problémy » [Vyřešeno] Hosting webu s vlastní doménou ze subdomény (alias k subdoméně) » 2019-04-15 18:04:39

matro
Odpovědi: 4

Dobrý den, mám dotaz jestli je možné vytvořit si alias k subdoméně. Kamarád má web na webnode (dcprotez.cz) a má koupenou doménu (skolickagrebovka.cz), která zatím pouze redirectuje na hlavní web (dcprotez.cz). Já jsem mu vytvořil samostatné webovky pro tu školku, které mám zatím na subdoméně (skolka.matronator.com). Jelikož mám objednaný Mega hosting (pro doménu matronator.com), který momentálně stejně nevyužívám naplno, tak mě napadlo že bych stránky tý školky mohl hostovat tady. Šel by zde na Endoře nastavit alias i pro subdoménu, že bych měl ty soubory normálně tak jak je mám teď na skolka.matronator.com a jenom tam nastavil aby místo subdomény to běželo na vlastní doméně na té skolickagrebovka.cz?

#13 Ostatní problémy » [Vyřešeno] Zabránit spouštění CRON skriptu z prohlížeče » 2019-03-11 20:47:57

matro
Odpovědi: 1

Zdravím, na subdoméně mám PHP skript pro který jsem nastavil automatické spouštění každý den přes 'Plánovač úloh'. Jak mohu zabránit spouštění skriptu z prohlížeče / umožnit spouštění pouze přes CRON? Nejde ani tak o bezpečnost dat, spíš mi jde o to aby případně nešlo zahltit server (PHP procesy) spamováním toho skriptu.

Předem díky!

EDIT: Zatím jsem tam dal podmínku že když ten skript nemá tajnej $_GET tak se redirectne na hlavní stránku a úlohu spouštim z adresy s attributem v URI, ale to nic nemění na tom, že nějaké PHP se pořád spustit musí (i když jenom jednoduchá podmínka oproti požadavku na DB.)

#14 Ostatní problémy » Možnost navýšení počtu současných PHP procesů? » 2018-02-10 20:53:33

matro
Odpovědi: 1

Zdravím, posledních pár dnů mi vyskakuje hláška o překročení současně běžících PHP procesů (MEGA hosting). Je nějaká možnost si připlatit za navýšení limitu? Vím že je možnost zapnout Supercache pro "vyřešení" problému, už jsem je zkoušel na test, ale bohužel z (především) bezpečnostních a jiných důvodů se na můj web nehodí.

V příplatkových službách jsem nic takového nenašel, tak se chci zeptat jestli je alespoň možnost to nějak vyřešit "bokem", samozřejmě za příplatek.

Díky,
matro

#15 Program plus » [Vyřešeno] Hosting má delší platnost než doména » 2016-06-10 14:27:51

matro
Odpovědi: 1

Zdravím. Chci se zeptat co se stane s hostingem, když dojde ke zrušení domény po vypršení platnosti. Tento měsíc mi bude končit platnost domény a jelikož ji stejně nebudu používat, tak jsem rovnou zrušil fakturaci na prodloužení. Teď jsem si ale všimnul z předchozí faktury, že doménu jsem měl objednanou jen na rok, ale hosting na dva. Co se tedy stane s tím hostingem? Je možné tam přiřadit jinou doménu?

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK