#1 2011-09-24 10:07:43

marklar
Člen
Místo: Aberfoyle, UK
Registrován: 2010-06-30
Příspěvky: 19
Web

Re: Pretezovani MySQL serveru na Endora.cz

Dobrý den,
Posledních pár dní mi chodí emaily o přetěžování MySQL serveru. Chtěl bych se tímto optat, jakým způsobem je traffic počítán, a jestli hraje roli počet webů, které na daném účtu jsou. Při počtu webů 20+ a využíváním databáze se člověk prostě dostane na vysoká čísla. Takže jsem se chtěl zeptat co a jak mám dělat, aby mi nebyl zablokován účet, na ednoře hostuju i weby svých známých, které jsou pro jednodušší administraci všechny pod mým účtem.
Jen podotýkám, že u několika je aktivní PLUS účet.
Díky za odpověď


Cesta na Nový Zéland,  Chceš novou práci? Zkus práci na lodi, nebo práci v zahraničí?

Offline

#2 2011-09-24 13:56:02

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Pretezovani MySQL serveru na Endora.cz

Každý web ma samotný traffic. Zrejme nejaká databáza preťažuje MySQL server. Pozri sa vo webadmine (sekcia DB) na stĺpec Velikost a nájdi si DB, ktorá je nad limitom. U PLUS účtu máš nárok na 2 DB s veľkosťou 60 MB


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#3 2011-09-24 14:36:21

marklar
Člen
Místo: Aberfoyle, UK
Registrován: 2010-06-30
Příspěvky: 19
Web

Re: Pretezovani MySQL serveru na Endora.cz

Díky rádče,
Nejedná se o traffic webu ani o velikost databáze, ale o traffic do a z databáze.
Už jsem na řešení přišel, všechny weby totiž používají jedno uživatelské jméno pro přístup na MySQL server. Založil jsem si uživatele podle webů, tak snad to teď bude OK


Cesta na Nový Zéland,  Chceš novou práci? Zkus práci na lodi, nebo práci v zahraničí?

Offline

#4 2011-09-24 15:30:53

Lkopo
Podpora
Registrován: 2010-02-12
Příspěvky: 1,916
Web

Re: Pretezovani MySQL serveru na Endora.cz

Snáď áno. Taktiež nie vždy je najlepšie používať všade rovnaké prih. údaje -> nejaký web niekto nanešťastie prelomí a dostane sa k DB všetkých webstránok, čo je preňho veľký úspech.


Portfólio
E-mail: eduard(at)karpiel.sk

Offline

#5 2011-09-25 15:41:36

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Pretezovani MySQL serveru na Endora.cz

Presne tak, ak používaš jedného užívateľa k databázam pre všetky stránky tak pri väčšej návštevnosti sa naplnia spojenia na daného užívateľa a proste to bude nejakú dobu bloklé. Preto si vytvor pre každý web vlastného užívateľa.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2011-09-30 09:43:06

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Pretezovani MySQL serveru na Endora.cz

Vyresil se problem ? Nejde ani tak o traffic ale o to jak dany uzivatel do db vytezuje SQL server. Viz cpu time v mailu. Pokud vam email prestal chodit tak jste se asi vesel do limitu smile

Offline

#7 2011-10-06 08:41:01

marklar
Člen
Místo: Aberfoyle, UK
Registrován: 2010-06-30
Příspěvky: 19
Web

Re: Pretezovani MySQL serveru na Endora.cz

Dobrý den,
Tak jsem rozdělil uživatele do databází pro jednostlivé skupiny webů. Problém se tím bouhužel nevyřešil, netuším kde by mohl být zakopaný pes. Povypínal jsem logování, omezil jsem přístup do databáze, a stále mi chodí emaily, že přetěžuji databázi. Dnes mi dokonce přišel email, že přetěžuji databázi uživatelem, kterého jsem smazal plus hlavním uživatelem, kterého na připojení do databáze vůbec nepoužívám.  :shock:
Pomoc, nechci dostat ban


Cesta na Nový Zéland,  Chceš novou práci? Zkus práci na lodi, nebo práci v zahraničí?

Offline

#8 2011-10-06 18:34:23

admin
Administrátor
Registrován: 2009-05-15
Příspěvky: 4,294

Re: Pretezovani MySQL serveru na Endora.cz

Data se berou za poslednich 48h . Tj pokud byl nekde v tom obdobi smazan a uz v tu dobu byl pres limit tak email prisel. Poslete na <!-- e --><a href="mailto:sysadmin@endora.cz">sysadmin@endora.cz</a><!-- e --> s jakyma uzivatelema je problem a na jakych webech se dle vas pouzivaji.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK