#1 2012-12-18 10:07:49

pajta
Člen
Registrován: 2012-10-18
Příspěvky: 8

Re: Jak se připojit do phpMy admin

Můj problém,
V administrací se u mne ztratil super users (jsem normální uzivatel) a nemůžu pak nic nastavovat, bylo mi poradeno něco nastavit v databázi.
Ale když se chci připojit na https://sql7.endora.cz

Tak mi to nejde. Přihlašovací údaje dávám stejné jak do administraci endory.


Děkuji Petr

Offline

#2 2012-12-18 10:42:44

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Jak se připojit do phpMy admin

Doména Vám funguje?

V administraci Endora nesmažete hlavního uživatele pro přístup k databázím. Podívejte se do sekce Ddatabáze -> uživatelé, které uživatel a k jakým databázím máte vytvořeny. Heslo si musíte pamatovat.

Řešení změny v databázi:
1. použít přihlašovací údaje z konfiguračního souboru webu, který danou databázi používá a je funkční.
2. vytvořit v administračním rozhraní nového uživatele s přístupem do požadované databáze

Pomocí jedné z variant se přihlásit do phpMyAdmina. Také by jste se tam měl dostat kliknutím na název databáze (pokud nebyla vytvořena rychlou instalací používaného systému).


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2012-12-18 12:55:20

pajta
Člen
Registrován: 2012-10-18
Příspěvky: 8

Re: Jak se připojit do phpMy admin

Problém vysvětlím ještě jednou.
Nainstaloval jsem si joomle 2.7 přes endoru.
Mám na nich stránky <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tjtopolna.cz">www.tjtopolna.cz</a><!-- w -->. Přes rozhraní Joomly se do nich dostanu, ale už nejsem vedený jako super users, ale jako normální uživatel co třeba nemůže změnit globální nastavení atd.

Na stránkách viz
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.joomlaportal.cz/index.php/forum/62-joomla-2-5-x-a-jeji-rozsireni/101056-super-users#101056">www.joomlaportal.cz/index.php/forum/62- ... ers#101056</a><!-- w -->

Mě bylo toto poraděno, ale nějak se v tom motám a nemůžu se do té databáze dostat.

Hosting mám free.

Popřípadě poskytnu i přístup do administrace endory kdo by mi chtěl pomoc, děkuji

Offline

#4 2012-12-18 13:34:30

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Jak se připojit do phpMy admin

Prihlasovacie meno a heslo do databáze nájdete na FTP v súbore configuration.php - následne sa prihlásite na stránke phpmyadminu a daný údaj v databáze zmeníte. Po automatickej inštalácií by mal mať užívateľ admin plné práva. Mám pocit že ste sa na svojej stránke registroval ako užívateľ a neprihlásil sa administrátorským kontom.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2012-12-18 20:55:31

pajta
Člen
Registrován: 2012-10-18
Příspěvky: 8

Re: Jak se připojit do phpMy admin

Pane JF děkuji přihlašovací údaje jsem našel v configu a spravil si vše jak mi bylo řečeno v joomlaportálu a vše funguje jak má.

děkuji !  wink

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK