#1 2012-02-09 03:57:27

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Synchronizace MySQL

Nevím jestli už to tu někdo řešil, ale nenašel jsem to. Je možné na endoru replikovat/synchronizovat MySQL z mého serveru doma? Teď nemyslím ručně, to je jasné. Myslím automaticky. PhpMyAdmin umožňuje synchronizaci s jiným serverem. Co kdyby se mi synchronizovala dejme tomu tabulka se články. Pár lidí mi přispívá na "webík" co mám na domácím serveru. Neběží mi na něm DNS a ani nějak nemám zájem si na něj kupovat doménu. Ale chtěl bych aby články byly ve vyhledávačích a mohl si je číst i někdo kdo nezná mou IP a příslušný adresář. Je to možné? Nebo mi nezbyde než si pořídit doménu a nainstalovat DNS server? (Pro rýpaly přidám, že nechci přesměrovat svůj lidi ze svého serveru jinam ani si nikde nedělat přesměrování na svůj server)

Btw. Když o tom tak přemýšlím, je možné si na endoře udělat jen přesměrování na svůj server, který běží jen pod IP? Dejme tomu za tu cenu, že bych na web přidal reklamní patu?

Omlouvám se, post se trochu odsunul od tématu, ale nechce se mi spamovat X sekcí.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#2 2012-02-09 11:39:15

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Synchronizace MySQL

môžeš napr na doméne 3 rádu vložiť tvoju stránku pomocou iframe a podobne, je x možností. Prípadne to celé presunúť na doménu a u seba na servery dať presmerovanie na novú doménu. Záleží na tebe pre aký krok sa rozhodneš.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2012-02-09 13:30:30

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Synchronizace MySQL

takže můžu na endoru hodit

<meta http-equiv="refresh" content="4;url=http://moje-IP.adresa">

A nasměrovat si to k sobě? V pravidlech jsem četl cosi o tom, že přesměrování a spojování domén je zakázané, tak mě to překvapuje wink


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#4 2012-02-10 11:35:55

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Synchronizace MySQL

môžeš, vidím že to máš po 4 sekundách, tak nech je na tom indexe reklama čitateľná smile


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#5 2012-02-10 13:02:40

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Synchronizace MySQL

neni problém, udělám tam nějaké pěkné intro, klidně 10 sec, to je fuk wink Jestli  Chcete, dejte mi nastavení apache pro tu reklamní patu a já ti tam klidně budu mít. Pár zpětných odkazů mi neva wink I když myslím, že z IP jsou asi nanic.


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

#6 2012-02-10 13:28:32

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Synchronizace MySQL

návod na úpravu je tu na fóre v časti návody a postupy, reklamu a svojej IP nemusíš mať, stačí na doméne 3 rádu s ktorej to budeš presmerovať na svoju IP


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#7 2012-02-10 18:38:31

k4m1l
Endora uživatel
Registrován: 2011-09-12
Příspěvky: 279

Re: Synchronizace MySQL

ok díky


Linux is like a wigwam. No Windows, no Gates and Apache inside!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK