#26 2012-02-15 11:59:12

zoos
Člen
Registrován: 2012-02-15
Příspěvky: 6

Re: Endora plugin

Ještě bych měl drobnou drobnost k tomu pluginu reklamy:

Mám instalovaný plugin Members (http://justintadlock.com/archives/2009/ ... ess-plugin). Kromě jiného umožňuje zakázat nepřihlášeným, nebo přihlášeným s nedostatečnými právy, aby neviděli určité příspěvky nebo stránky (což je cíl webu).

Pokud se na dané (zamčené) místo podívá někdo, kdo nemůže vidět jeho obsah prostřednictvím pluginu Members, uvidí obsah widgetu reklamy. Pokud se ale daný uživatel třeba přihlásí a zobrazí si tak zamčený obsah, přestane se zobrazovat reklama.

A teď otázky:
1. Lze předpokládat, že něco podobného budou dělat i jiné obdobné pluginy pro zamykání obsahu, dá se to nějak řešit?
2. V případě webu co tvořím se jedná jen asi o deset lidí s heslem, nikdo jiný, takže tito určitých místech webu neuvidí reklamu, bude se tedy jednat o porušení podmínek hostingu?

Pokud jsou odpovědi NE a ANO v tomto pořadí, tak ten plugin vypnu a nechám reklamu dole pod webem v jejím původním "bezpluginovém" stavu, nemám v tomto problém, jen se mi řešení s pluginem víc líbilo a budoucím userům taky.

Offline

#27 2012-02-15 12:11:32

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

Plugin je ve vývoji a zatím nejsou odhaleny všechny možné problémy. Proto děkuji za reakci...
Co znamená obsah reklamy? To jak se chová uživatel  v administraci by nijak nemělo ovlivňovat reklamu na webu. Navíc do nastavení té reklamy by měl mít přístup pouze uživatel na levelu 'administrator'.
Je však možné, že vznikl nějaký konflikt o kterém nevím. Bohužel z vašeho popisu mě nenapadlo nic, co by problém dělalo. Obecně můžu říct, že pluginy ovládající přístupová práva dělají paseku. Můžete ještě nějak popsat problém abych se chytil a případně to nějak opravil?


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#28 2012-02-15 13:04:19

zoos
Člen
Registrován: 2012-02-15
Příspěvky: 6

Re: Endora plugin

Obsahem reklamy mám na mysli to, co se ve widgetu objeví namísto <endora>. Toto se skryje po přihlášení uživatele při zapnutém pluginu Members. Dít by se to nemělo, protože ten plugin nemá mít na widgety vliv, ale na widget s reklamou vliv má. Bohužel nevím co k tomu více říct, php/javascript/sql nejsou můj šálek čaje (orientuji se, ale ne tak, abych věděl co se přesně děje v tom co tu řešíme).

Já to vidím prostě tak, že plugin reklamy není odolný vůči pluginům omezujícím přístupová práva (a možná ani vůči samotnému přihlášení do wordpresu jako jeho uživatel?), myslím že by stálo za pokus, kdybyste zjistil jak zamyká ten konkrétní plugin Members obsahy stránek nebo příspěvků a zda toto nenarušuje Váš plugin, jinak to ale fakt neumím říct.

Kvůli tomu webu co dělám to ale řešit není třeba, pokud jsem ojedinělá vyjímka tak není problém a jak říkám, nechám to tak pokud neporušuji podmínky hostingu, nebo vypnu plugin reklamy úplně a toto bych potřeboval právě teď vědět. A samozřejmě pokud byste vyřešil konfikt těch dvou pluginů, tak to uvítám:)

Offline

#29 2012-02-15 13:51:27

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

Mohu vás poprosit o zaslání části zdrojového kódu webu? Konkrétně mě velmi zajímá část, kde je:

<script>window.onload = scroll;</script><div id="reklama-wplugin"><endora></div>

s tím, že tag <endora>  bude v jednom případě nahrazen reklamou vkládanou serverem a v druhém případě (?).

Zajímá mě tedy ta samá část zdrojáku v okamžiku kdy se zdá, že to funguje a kdy to nefunguje. Otázku bezpečnosti a přístupu na stránku Endora nastavení jsem samozřejmě řešil, ale jak je vidět, tak při hrátkách s právy to má nepříjemné vedlejší účinky (a obávám se, že s tím moc nenadělám, protože je v adminu založena stránka a na tu plugin Members nebude mít přístup).
Děkuji vám velice a doufám, že to podaří objasnit problém...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#30 2012-02-15 14:27:46

zoos
Člen
Registrován: 2012-02-15
Příspěvky: 6

Re: Endora plugin

Stránka kde je reklama vidět:

<li id="widg01end-2" class="widget-container widget_widg01end">
	<h3 class="widget-title">Reklama</h3>
	<div id="reklama-wplugin">
		<div  >
			<div class="souhrn">
				text a odkazy reklamy
			</div>
		</div>
	</div>
</li>

Stránka bez reklamy obsahuje jen:

<li id="widg01end-2" class="widget-container widget_widg01end">
	<h3 class="widget-title">Reklama</h3>
	<div id="reklama-wplugin">
		<endora>
	</div>
</li>

Tag <endora> se prostě ničím nenahradil. A jinak ten script window... tam vůbec nikde nemám

Offline

#31 2012-02-15 17:23:04

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

Omlouvám se, ten script bude až v budoucí verzi, to je moje chyba...
Doufal jsem, že to dopadne tak jak to dopadlo a ačkoliv stále nevím řešení, trošku padá vina z toho pluginu, protože tag <endora> tam je a to znamená, že plugin funguje korektně. Bohužel se nezměnil na reklamu což může být způsobeno vícero věcma jako je například to, že se tam již někde předtím byl tag <endora> (např. ajax), jinak nedokážu přesně říct co za to může.
Každopádně jsem přesvědčen, že pokud tag <endora> prošel serverem a neproměnil se na reklamu, že je chyba někde jinde (?). Kde, to nemám tušení. Možná se k tomu vyjádří ještě někdo jiný a zjistí něco co jsem přehlídl, ale můžete být v klidu. Pokud se reklama nezobrazí i přesto, že ji v tom nijak nebráníte, pak neporušujete žádná pravidla.
Problémem se však budu zabývat...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#32 2012-02-15 20:02:00

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Endora plugin

IMHO nemůže být problém v kombinaci tagu <endora> a zatržené volby o patě???
Vloží reklamu do textu, a <endora> zústane. To samé je při vícenásobném použití tagu <endora>, reklama se vloží pouze do prvního tagu a ostatní se ve zdroji zobrazí.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#33 2012-02-15 20:12:58

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

kksmirice napsal:

IMHO nemůže být problém v kombinaci tagu <endora> a zatržené volby o patě???
Vloží reklamu do textu, a <endora> zústane. To samé je při vícenásobném použití tagu <endora>, reklama se vloží pouze do prvního tagu a ostatní se ve zdroji zobrazí.

No to rozhodně může být jedna varianta. Je pravda, že mě nenapadala a v tuto chvíli mi přijde nejpravděpodobnější. Díky...
Bohužel to nemám jak zjistit, takže to nechám na uživateli zoos ať se na tuto možnost podívá.


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#34 2012-02-15 20:27:40

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Endora plugin

Můžeš testovat na nahrané prezentaci zde bez omezení


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#35 2012-02-16 08:44:51

zoos
Člen
Registrován: 2012-02-15
Příspěvky: 6

Re: Endora plugin

Ok, gratuluji uživateli kksmirice, hotovo a vyreseno za mě, nyní se zobrazuje reklama všude.
Mějte se hezky

Offline

#36 2012-02-19 22:54:44

ExisteR
Člen
Registrován: 2009-10-30
Příspěvky: 10

Re: Endora plugin

Nějak se mi na mojem webu http://www.exister.4fan.cz/ nezobrazuje Reklama Endory big_smile mám ten Widget v pravo dole (Reklama) před pár dny tam něco bylo ale teď je to prázdné big_smile Co s tím? big_smile

Offline

#37 2012-02-19 23:05:49

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Endora plugin

A co máš ve zdroji mezi:

    <div style="display:none">
    </div>

Tag <endora> v pluginu je nefunkční!!! Znamená to, že je použit někde jinde!!!

viz: http://prolamy.hys.cz/wp/


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#38 2012-02-19 23:09:43

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

Nevím, plus program, kontextová reklama? Plugin nemá z principu proč nefungovat...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#39 2012-02-19 23:14:54

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: Endora plugin

Martin napsal:

Nevím, plus program, kontextová reklama? ...

Při použití tagu <endora> by Plus neměl mít vliv?
Kontextovou reklamu jsem na stránce neobjevil...

Řešení je pravděpodobně "display:none"

EDIT:
Tak zpět.
Kontextová reklama v headeru "BLOG" - odkaz http://www.kafe.cz/blog

ŘEŠENÍ
Nastavit v administraci REKLAMA - Pokud možno nevkládat reklamní patu (nezatrženo).

Omluva Martinovi.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#40 2012-02-20 16:27:24

ExisteR
Člen
Registrován: 2009-10-30
Příspěvky: 10

Re: Endora plugin

Vyřešeno wink už se tam zobrazuje díky wink

Offline

#41 2012-02-21 00:50:33

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

Dnes, lehce před půlnocí, byla oficiálně zveřejněna nová verze pluginu se snadno pochopitelnou verzí "20.02.2012". Nerad bych zde prozrazoval mnoho informací, protože budu rád, za každého, kdo ho vyzkouší, ale mohu nastínit, že se velmi rozrostl a kromě reklamy jsou hlavním pilířem Endora RSS a nové Endora API...

Budu rád za každou reakci a pevně věřím, že vše bude fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Stavba pluginu dala nemálo práce, ale myslím si, že za to stojí...  tongue

[size=150:bk3xevj9]Technické informace testování
PHP Version: 5.3.5 / 32Bit OS
Memory usage: 17.16 MByte (EN-WP) - bez pluginu na dashboard
Memory usage: 20.94 - 20.98 MByte (EN-WP) - s pluginem na dashboard

Ještě malé upozornění. Setkal jsem se s tím, že byl plugin spouštěn na WPv2.5... To opravdu nemůže a nebude fungovat. Minimální verze WP je 2.7, ale jednoznačně doporučuji 3+... Další věc je, že pokud je plugin aktivován a widget pro reklamu umístěn, NENÍ DŮVOD, proč by plugin nefungoval! Může nefungovat spoustu jiných věcí, ale na vkládání reklamy je kladena velká priorita a ještě jsem se nesetkal s tím problémem, kdy by to opravdu "nešlo"...

Pro zájemce dodám porovnání minulé a aktuální verze z pohledu kódu: http://plugins.trac.wordpress.org/chang … 5%40endora


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#42 2012-03-10 01:03:15

James55
Člen
Registrován: 2012-03-10
Příspěvky: 2

Re: Endora plugin

Zdravím, mám problém se zobrazováním reklamy na stránkách http://www.karvinskadoprava.9e.cz Reklamní blok mám na stránkách uveřejněný, ale samotná reklama se nezobrazuje. Zkoušel jsem podle návodu i v administraci Endory reklamu správně nastavit, prohledával jsem i fórum podpory, ale bez valného úspěchu. Prosím o pomoc, děkuji.

Offline

#43 2012-03-10 01:14:47

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

Vy jste mi psal mail a já neuměl odpovědět. Už to však vidím. Jedná se o stejný "problém" jako zde: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?f=27&t=4695&start=30#p26437">viewtopic.php?f=27&t=4695&start=30#p26437</a><!-- l -->
Vlastně to ani není problém, spíše feature. (reklamní odkaz Blog v tom drobném písmu v patičce)


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#44 2012-03-10 02:16:20

James55
Člen
Registrován: 2012-03-10
Příspěvky: 2

Re: Endora plugin

Vyřešeno, díky smile

Offline

#45 2012-04-26 14:51:02

janatuvmlyn
Člen
Registrován: 2012-04-26
Příspěvky: 1

Re: Endora plugin

Dobrý den,

řeším trochu jiný problém. V pohodě jsem rozchodil widget s reklamou, ale tato se mi zobrazuje pouze v IE (verze 8) a v Google Chrome. Firefox (verze 12.0) mi ukáže pouze prostor widgetu, nadpis Reklama a dále prázdno. adresa je http://www.janatuvmlyn.cz.

Lze to nějak řešit? Při svých znalostech kódu jsem v koncích a bojím se, aby to nebylo vyhodnoceno jako porušení pravidel.

Díky za odpověď.

Offline

#46 2012-04-26 15:21:20

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

Používám Firefox (resp. Auroru) 13.0a2 a v ní se reklama zobrazuje korektně. V případě, že opět narazíte na tento problém, pošlete sem prosím zdrojový kód webu z okolí toho widgetu (případně konkrétní stránku, kde se to nezobrazí). Může se totiž stát, že se reklama opravdu nezobrazí, ale zobrazí se druhý způsob reklamy viz podmínky použití. Toto bohužel zatím nelze vyřešit automatickou cestou.


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#47 2012-05-16 10:31:56

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

Z důvodu množících se dotazů přes mail jsem se rozhodl napsat tento příspěvek a hlavně zdůraznit v čem je, resp. není problém. Doufám, že to bude k užitku.

Endora, zejména pak program FREE má dvě varianty reklamy viz podmínky použití. Konkrétně se tímto problémem zaobírá bod 12. Pokud se tedy na vašem webu nezobrazuje žádná reklama pomocí tohoto pluginu, ale zobrazí se pouze nadpis widgetu, zřejmě neporušujete podmínky provozu. To se dá jednoduše zjistit. Nahlédněte do zdrojového kódu vaší webové prezentace a pokud na místě, kde měla být reklama, naleznete html tag <endora>, znamená to, že se zřejmě hosting pokusil o vložení reklamní paty, ale nebylo to možné. V tom případě se pravděpodobně uplatnil druhý způsob reklamy a neporušujete tím podmínky provozu!

V tomto případě je to ta lepší varianta, protože žádný plugin není potřeba a můžete ho bez starostí deaktivovat. Pokud dojde k situaci, že se reklamní pata zase vloží, stačí plugin aktivovat a reklama se stane nastylovanou a umístěnou na to správné místo.

Máte i přes tento příspěvek pochybnosti, otázky, nebo problémy s reklamou vkládanou pluginem, nebojte se zeptat. Doufám však, že většina příchozích dotazů je tímto zodpovězena.

PS: Umíte někdo vytvářet pluginy (komponenty?) na podobném principu pro redakční systém Joomla?


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

#48 2012-08-30 21:57:20

thegrid
Člen
Registrován: 2012-07-21
Příspěvky: 25

Re: Endora plugin

Zdravím, koukal jsem ve wordpress, že je funkce widgetu, kdy si mohu zobrazit vyplácaný traffic přímo na webu, to je super. Já bych jen ocenil, kdyby jste to přivedli k dokonalosti a bylo v tomto widgetu možné zobrazit i určité údaje o návštěvnosti, které beztak logujete. Například celkově unikátních přístupů, či dení přístupy, stačilo by to úplně textově, jak je to doposud. Odpadla by nutnost dávat na stránky nějaký toplist apod.
Díky

Offline

#49 2012-08-31 08:47:38

Martin
Endora rádce
Místo: Plzeň
Registrován: 2011-01-19
Příspěvky: 1,375
Web

Re: Endora plugin

bartama napsal:

To už je poté spíš otázka na změnu API, do kterého by se to muselo nějakým způsobem dostat.

Nechá se to řešit i jinak, ale na upgrade API v podstatě čekám...


Nejnovější článek: www.zeminem.cz ...
Černé díry jsou místa, kde Bůh dělil nulou...
Endora plugin!

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK