#1 2011-12-20 10:05:43

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Informacie s webadminu v PHP skripte

Prosimvas nebolo by mozne niako aby som si s PHP skriptu vytiahol info o :

Aktualny trafic .
Obsadene Miesto

a pod ?

Ze by ste spravili niaku PHP kniznicu alebo modul do apache ktory by dane data poskytol cez Array ?
je to mozne niak ?

Prakticke vyuzitie :

Sledovanie traficu webu . V pripade dosiahnutia urcitej hranice zablokovanie niektorych narocnejsich funkci webu
s cielom zamedzit dalsiemu vytazovaniu webu a zvysovaniu traficu ...

Taketo nieco by pomohlo vasim uzivatelom optimalizovat web kebyze su informacie dostupne nielen s webadminu ale aj priamo zo skriptov :

Mozne Riesenia :

- Specialna PHP knizniaca zdielana medzi webmi
- Apache Modul specialny
- Automaticke ukladanie danych informaci do suboru ktory zada uzivatel pre dany web ... Uzivatel si tak moze subor nacitat so svojho webu kedykolvek to uzna za vhodne


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#2 2011-12-20 14:08:41

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Informacie s webadminu v PHP skripte

Toto by bolo dobré akurát tak pre špekulantov s trafficom aby si ho strážili a keby sa blíži ku zablokovaniu tak by celú doménu preklopili na inú adresu, takže s týmto veru nepočítaj  lol ak niekto chce väčší traffic od toho tu je program PLUS alebo MEGA a nie x domén 3 rádu medzi ktorými by skript preklápal podľa vyťaženosti trafficu.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2011-12-22 14:52:45

davidg
Endora uživatel
Registrován: 2010-09-23
Příspěvky: 208
Web

Re: Informacie s webadminu v PHP skripte

JF napsal:

Toto by bolo dobré akurát tak pre špekulantov s trafficom aby si ho strážili a keby sa blíži ku zablokovaniu tak by celú doménu preklopili na inú adresu, takže s týmto veru nepočítaj  lol ak niekto chce väčší traffic od toho tu je program PLUS alebo MEGA a nie x domén 3 rádu medzi ktorými by skript preklápal podľa vyťaženosti trafficu.


Vidis big_smile ... Nieje to zly napad ... toto by ma fakt nenapadlo big_smile big_smile Kazdopadne kebyze chcem tak si nieco take
spravim aj bez toho aby musela endora taku funkcionalitu uvolnit .. Avsak nevidim rozumne vyuzitie big_smile
preklapanie domen podla traficu ... Mno to by vyzeralo spatne a ja si rozhodne potrpim na to ako to bude vypadat
Naviac by to miatlo mojich navstevnikov .. coz neprichadza do uvahy. napr : stranka1.tode.cz , stranka2.tode.cz big_smile a kde si potom maju dat zalozky big_smile ... to by bolo nanic ..

ALE : Chcel som toto :
Umoznit navstevnikom prehliadat fotogaleriu (ta zabere isty trafic) A pri prekroceni napr 70 percent traficu galeriu docasne zablokovat ... Myslim ze toto sa celkom hodi.

Alebo ... Viete niaky web kde by sa alternativne dala umiestnit galeria ? rovno nech mi to vygeneruje webgaleriu


----------PC Expert---------
Digital World Only ...           +
--------------------------------
Overenie ci je stranka bezpecna alebo nie : http://site.cekuj.net/

Offline

#4 2011-12-22 15:10:57

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,876

Re: Informacie s webadminu v PHP skripte


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK