#1 2016-12-22 19:07:42

kevco
Člen
Registrován: 2012-12-24
Příspěvky: 19

přesměrování domény z pipni a další trable

Mám tady pár problémů se kterými mě pipni ignoruje a já nemám čas čekat několik dní na odpovědi.

Chci přejít s doménou (.eu) k vám, účet mám založený už mi na něm jede jedna doména. Problém nastává, že se absolutně nevyznám v pipni administraci a nevím, co přesně přenastavit v DNS záznamech, protože některé smazat nejdou.

viz. tento obrázek: https://ctrlv.cz/vheJ


Další problém je, že všechno je uhrazené ale stejně doména nereagovala a od sobotní registrace je pořád volná.

Ptám se tedy, co mám dělat, abych se z toho pekla dostal už na zem a nějak to zprovoznil?

Upravil kevco (2016-12-22 19:08:00)

Offline

#2 2016-12-22 19:24:58

kksmirice
Endora rádce
Místo: Vrchovnice
Registrován: 2011-11-20
Příspěvky: 6,023
Web

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

kevco napsal:

Chci přejít s doménou (.eu) k vám, účet mám založený už mi na něm jede jedna doména....

Přidat doménu do stávajícího účtu.

kevco napsal:

...nevím, co přesně přenastavit v DNS záznamech...

http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?id=1321
nebo Nápověda

kevco napsal:

...Další problém je, že všechno je uhrazené ale stejně doména nereagovala a od sobotní registrace je pořád volná.

Podle obrázku byla doména registrována 20.12.2016, ovšem jak netuším (expiruje v týž den) a rozhodně k dnešnímu dni není zaregistrována. Proč tomu tak je by Vám měli odpovědět u registrátora, kam jste zaslal platbu.


1. Murphyho zákon:
Na počátku nebylo nic. I to se pokazilo!

stránky: CMS test
kontakt - instalace systémů, MySQL, FTP přístup, ...
Instalační balíky vybraných CSM

Problémy spojené s provozem služeb Endora, řešte na tomto fóru.

Offline

#3 2016-12-22 19:30:46

kevco
Člen
Registrován: 2012-12-24
Příspěvky: 19

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

nejspíš se vyplnilo to, co jsem očekával, takže je to chyba na straně pipni nebo u hlavního registrátora .eu?

Offline

#4 2016-12-22 19:44:44

kevco
Člen
Registrován: 2012-12-24
Příspěvky: 19

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

https://ctrlv.cz/3Gps přijde tohle někomu jako férové jednání?

Offline

#5 2016-12-22 22:22:49

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

Podľa eurid.eu evidujem vašu doménu korektne zaregistrovanú a platnú do 22 prosince 2017 a tiež po jej zadaní do prehliadača funkčnú.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#6 2016-12-23 00:00:54

kevco
Člen
Registrován: 2012-12-24
Příspěvky: 19

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

JF napsal:

Podľa eurid.eu evidujem vašu doménu korektne zaregistrovanú a platnú do 22 prosince 2017 a tiež po jej zadaní do prehliadača funkčnú.

už jsem se konečně s pipni domluvil a takto zatím vypadá můj DNS záznam v jejích administraci : https://ctrlv.cz/akUt myslíte, že to je správně nebo mám někde chybu?

Offline

#7 2016-12-23 11:27:03

jiriolah
Podpora
Registrován: 1970-01-01
Příspěvky: 307

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

Dobrý den,
Momentálně máte nastavené nameservery :
        ns3.pipni.cz
        ns2.pipni.cz
        ns.pipni.cz

V administraci by měla být možnost změnit přímo nameservery. Ty nastavte na :
ns.endora.cz
ns.endoraland.com
Momentálně je máte jako TXT záznamy, což je špatně.

Offline

#8 2016-12-23 11:34:36

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

Správne to nieje, pri tomto nastavení vám to bude fungovať kedy ako, záleží ktorý záznam obdrží návštevník. Pri zadaní adresy bez www dôjde vždy k presmerovaniu na pipni.cz a pri zadaní adresy z www buď dôjde k presmerovaniu ako u varianty bez www alebo sa zobrazí obsah z hostingu u nás.

Zmažte všetky záznamy a vytvorte A záznam @ smerovaný na IP 88.86.120.23 a CNAME záznam * smerovaný na srv5.endora.cz. alebo na konik.endora.cz. prípadne požiadajte vášho registrátora aby vám zmenil NS záznamy na ns.endora.cz a ns.endoraland.com

https://www.endora.cz/podpora/napoveda/ … -endora-cz


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#9 2016-12-23 19:36:35

kevco
Člen
Registrován: 2012-12-24
Příspěvky: 19

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

Teď mě napadá mohu přesměrovat registrátora na vás? mám účet na eurid.eu, tak že bych vám poslal heslo na změnu akorát netuším jestli to něčemu pomůže..

Nejde mi totiž změnit některé dns záznamy u pipni, což má za následek to, že občas jede web na endoře a občas na pipni.


tak koukám, že změnit registrátora by mě stálo dalších 200,- Kč takže co teď?

Upravil kevco (2016-12-23 20:19:33)

Offline

#10 2016-12-24 10:18:35

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

Zmena registrátora je spoplatnená ročným poplatkom kde sa súčasne doména predĺži o 1 rok. Ak nieje možné v nastaveniach súčasného registrátora nastaviť niektoré smerovania, odporúčam požiadať vášho registrátora aby vám u domény zmenili priamo NS v registry domén na ns.endora.cz a ns.endoraland.com -  následne smerovanie po tejto zmene budete vykonávať v administrácií endory. Prístup do správcovskej časti na eurid.eu je len pre vašu správu domény, kde si môžete vybrať ktoré informácie chcete verejné a môžete tam získať heslo pre transfer bez nutnosti kontaktovať súčasného registrátora.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#11 2016-12-24 11:44:25

kevco
Člen
Registrován: 2012-12-24
Příspěvky: 19

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

JF napsal:

Zmena registrátora je spoplatnená ročným poplatkom kde sa súčasne doména predĺži o 1 rok. Ak nieje možné v nastaveniach súčasného registrátora nastaviť niektoré smerovania, odporúčam požiadať vášho registrátora aby vám u domény zmenili priamo NS v registry domén na ns.endora.cz a ns.endoraland.com -  následne smerovanie po tejto zmene budete vykonávať v administrácií endory. Prístup do správcovskej časti na eurid.eu je len pre vašu správu domény, kde si môžete vybrať ktoré informácie chcete verejné a môžete tam získať heslo pre transfer bez nutnosti kontaktovať súčasného registrátora.

Děkuji za odpověď došlo mi už včera, že nemá smysl jakkoliv přepisovat registrátora.. Jenže problém je ten, že můj registrátor neboli pipni.cz nereaguje na moje výzvy, takže nemohu tu doménu nijak převést. Prostě pro free hosting není dovoleno čachrovat s DNS záznamy teda jako jde tam přidávat ale smazat hlavní pro pipni.cz nejde.. Já už fakt nevím, co mám v této situaci dělat. Doménu potřebuji rozjet co nejdřív, už je to týden a jediné kam jsem se pohnul je to, že sice je zaregistrovaná ale nemůžu s ní dělat nic.

Offline

#12 2016-12-24 11:51:46

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

Pošlite mi prosím údaje do pipni.cz a pozriem sa na to čo sa s tým dá robiť. Údaje nepíšte sem do fóra ale pošlite na môj email jf@endora.cz


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#13 2016-12-24 12:00:13

kevco
Člen
Registrován: 2012-12-24
Příspěvky: 19

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

email jsem vám zaslal, děkuji za ochotu, kór když jsou dnes ty Vánoce.

Offline

#14 2016-12-24 12:40:03

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

Nastavené. Teraz je nutné počkať kým sa zmena prepíše na všetkých troch nameserveroch pipni.cz - prvý už generuje údaje správne.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#15 2016-12-24 12:45:40

kevco
Člen
Registrován: 2012-12-24
Příspěvky: 19

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

Hlava mi nebere, jak jste to udělal? Jak se vám podařilo smazat jejích záznam? Já jsem nad tím špekuloval den a půl..

Offline

#16 2016-12-24 14:13:21

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: přesměrování domény z pipni a další trable

Pomohol mi zdrojový kód ich stránky kde som si vydedukoval ako ho zmazať ;o)

Edit: Záznamy sú v NS pipni generované správne. Teraz si ich už len musia načítať DNS servery jednotlivých poskytovateľov internetu a následne koncové zariadenia ktoré ich mali medzičasom v medzipamäti.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK