#1 2015-05-04 17:11:40

reffcz
Člen
Registrován: 2014-05-09
Příspěvky: 5
Web

Přenechání domény

Dobrý den všem,
před nějakou dobou jsem koupil expirující doménu pro známého a teď mu ji chci předat.

Úkol č. 1 je pro mě separovat doménu z mého účtu na endora.cz. Založil jsem si tu tedy nový, doménu do druhého účtu přehodit umím, ale účet my za ani ne 30 hodin vyprší. MojeID zakládat nehodlám a hosting kupovat nechci. Ať si nový majitel zařídí hosting dle svého. Tudiž jsem se rozhodl doménu vystěhovat mimo endoru, v administraci u Active24 mi ale systém napsal že doména musí být pro převod aspoň 60 dní stará.. tim jsem skončil..

Úkol č. 2 je pak změnit majitele domény v registrech. O tom jsem si něco přečetl, našel sem návod jak to udělat třeba práve u active24, tady na endoře ale v administraci takovou volbu nevidím.. sad určitě to nechci řešit přes notáře a českou poštu (jestli to tak někdo děla i dnes), mělo by to jít hezky jen přes odkazy v mailech..

Takže kudy teď? Za každou radu díky... smile

Offline

#2 2015-05-05 20:58:15

JF
Endora rádce
Místo: ....nice u Plzně
Registrován: 2010-06-22
Příspěvky: 11,888

Re: Přenechání domény

Doménu ste zakupovali prostredníctvom Endory? V prípade že áno, o zmenu majiteľa je nutné požiadať mailom na info@endora.cz - následne obdržíte potrebné kroky k vykonaniu tejto zmeny.

.EU domény majú svoje pravidlá a zmena registrátora je možná ako píšete až po 60 dňoch existencie domény.


Ján Fačkovec - Endora.cz by Webglobe
Email, Web, Webadmin, Webmail, Nápověda, Ceník

Offline

#3 2015-05-08 01:34:40

reffcz
Člen
Registrován: 2014-05-09
Příspěvky: 5
Web

Re: Přenechání domény

Jedná se o .COM doménu a je zakoupená v rámci endory..

Vypadá to, že doménu zůstane tady, koupí se hosting a mě pak teda bude stačit napsat na podporu.. smile

Díky za odpověď..

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK