#1 Re: Návody a postupy » Joomla na subdoménách » 2010-03-23 14:16:57

Při přístupu pomocí subdomény, tedy když napíšu do browseru media.mojedomena.cz a mám nastavený RewriteBase / tak to funguje. Samozřejmě to nebude fungovat jakmile tam pujdu přes <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.mojedomena.cz/media">www.mojedomena.cz/media</a><!-- w --> to bych musel mít RewriteBase /media. Obojí najednou fungovat nebude, takže je jen potřeba si rozmyslet jak chci aby tam lidi chodili a podle toho nastavil cestu u RewriteBase. V syntaxi .htasccess se nevyznám, třeba by tam šlo udělat nějakou podmínku...

#2 Re: Problémy s administrací » Problémy s administrací Joomly - nefunkční menu » 2010-03-15 15:32:23

Při administraci Joomly se Vám může stát, že horní menu (Site/Menus/Content..) nereaguje a rovněž nefungují tlačítka Save/Apply/Close a pod. Tento problém se projeví. pokud do administrátorského rozhraní přistupujete pomocí subdomény, tj. místo "www.vasedomena.cz/administrator" použijete "administrator.vasedomena.cz"
Jednoduchým řešení je tedy nepoužívat pro administraci přístup přes subdoménu ale standardně přes adresář administrator.

#5 Re: Ostatní problémy » mod_rewrite » 2010-03-14 14:06:20

Hm, potrebuju pro povoleni SEF URLs v Joomle neco menit v .htaccess nebo ho tam vubec nemusim mit? Myslim soubor .htaccess.

Dik, OV

#6 Re: Ostatní problémy » mod_rewrite » 2010-03-14 00:32:24

Tupý dotaz, nikde jsem nenašel jak je to na Endoře s mod_rewrite? Je povolená nebo ne? A pokud ne, nemohla by být třeba v rámci programu Plus? Díky z odpověď.

#7 Re: Problémy s administrací » Zrychlení administrace Joomla » 2010-03-14 00:02:43

Všem, kteří používají Joomlu a administaci na PC s Windows, vřele doporučuji nainstalovat Google Gears (http://gears.google.com) a potom Joomla plugin http://www.phil-taylor.com/turbo-gears- ... in-console

XML parsing error při instalaci ignorujte, a dále v novém okně spusťte skript:

"www.vasedomena.xx/plugins/system/GoogleGears/gears-manifest.php"

po sekundě čekání získáte dlouhý výpis parametrů. Obsah zkopírujte (pokud nemáte zaplace program Plus tak vynechte první řádek se sponzorskými odkazy). Vytvořte soubor manifest.txt a vložte do něj zkopírovaný obsah. Manifest.txt zkopírujte do adresáře /plugins/system/GoogleGears/ a zkontrolujte si název.

Otevřete soubor joomlaGears.js a zaměňte řetězec gears-manifest.php za manifest.txt

Poté v adminu Joomly sekce plugins povolte plugin System - Google Gears Support. Vpravo nahoře vedle Preview se objeví nový link Update Gears. Možná budete muset povolit ve vyskakovacím dialogu přístup ke Gears. Poté se bude updatovat cc. 1000 souborů. Po skončení bude administrace Joomly výrazně rychlejší (reakce na kliknutí, dialogy atd.).

Pokud neprovedet záměnu v joomlaGears.js dostanete při Update Gears error value or array expected. V tom přípdě musíte zakázat plugin, provést výše uvedenou záměnu a poté plugin opět povolit a updatovat Gears.

#8 Re: Návody a postupy » Joomla na subdoménách » 2010-03-13 19:21:53

Někteří z Vás se zde ptali, případně měli potíže, na provozování Joomly na subdoménách vlastní domény 2. řádu.

Máte-li tedy vlastní doménu, řekněme priklad.cz, můžete si vytvořit libovolný počet subdomén na Endoře a to tak, že přes FTP vytvoříte podadresáře se jmény domén v adresáři web kořenového webu.

Příklad pro subdoménu media.priklad.cz vytvořte adresář /priklad.cz/web/media/.

Protože v tomto případě nelze Joomlu instalovat automaticky pomocí instalace přes Webadmin, musíte ji nainstalovat ručně. Vytvořte novou databázi, např. media_db a uživatele.

Poté rozbalte a pomocí FTP zkopírujte obsah instalačního balíčku Joomla do /priklad.cz/web/media/.

V browseru si otevřete http://media.priklad.cz a nainstalujte Joomlu. Při nastavení databáze zadáte parametry mysqli a localhost a jméno databáze a uživatele, které jste vytvořili přes webadmin.

V posledním kroku nezapomeňte smazat adresář installation z /priklad.cz/web/media/

Takto bude Joomla fungovat i na subdoménách a to i v případě, že kořenový web (http://www.priklad.cz) má také nainstalovánu Joomlu. Důležité je, že jméno subdomény nesmí být totožné s jakýmkoli adresářem, který vytvořila instalace Joomly na nadřazeném webu.

Administrace Joomly na subdoméně je pak zcela nezávislá na nadřazené Joomle a je přístupná na http://media.priklad.cz/administrator nebo také http://www.priklad.cz/media/administrator

OV

#10 Re: Ostatní problémy » převod domény » 2010-03-13 17:52:31

ok, uz to funguje, nicmene stale nemuzu ve webadminu editovat DNS zaznamy pro domenu broadpeak.cz

#11 Re: Ostatní problémy » převod domény » 2010-03-13 15:36:41

Dobrý den, po převodu NSSETu z Forpsi na Endoru mi we Webadminu nelze editovat DNS. Navíc na rozdíl od návodu není k dispozici náhled obsahu domény.

doména broadpeak.cz

náhled boradpeak.cz.endora.cz ani broadpeak.cz.srv2.endora.cz nic.

před převodem NSSETu jsem provedl ruční změnu A záznamu u forpsi, ale po zadání <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.broadpeak.cz">www.broadpeak.cz</a><!-- w --> se objevovaly pouze stránky <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.endora.cz">www.endora.cz</a><!-- w --> po převodu mne <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.broadpeak.cz">www.broadpeak.cz</a><!-- w --> odkazuje zpět na původní hosting na forpsi..

Dik, OV.

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK